Pagrindinis Straipsniai

Kokios žieminės padangos geriausios?

 

Naujas padangų komplektas yra itin rimtas pirkinys kiekvienam pirkėjui. Taip yra ne vien dėl to, jog tenka mokėti nemažą kainą, bet ir dėl to, nes tenka itin atsakingai ir atidžiai rinktis. Padangų pirkimas reikalauja daug susikaupimo ir laiko, tačiau nuolat vyksta padangų testavimas, kuris padeda išsirinkti. Neretai būna atliekami įvairūs testavimai, jog vairuotojai galėtų lyginti padangas pagal skirtingas savybes.

Auto Bild žieminių padangų bendras įvertinimas

Auto Bild nuolat vykdo padangų testavimą. Po neseniai atliktų testų, buvo sudarytas bendras įvertinimas. Geriausių įvertinimų sulaukė Dunlop Winter Sport 5, Continental WinterContact TS 860, Kleber Krisalp HP3, Fulda Kristall Control HP2. Šių padangų vidurkis yra aukščiausias. Žinoma, renkantis padangas reikėtų žiūrėti ne į vidurkį, o į savybes. Jei Jums reikia automobilio, kuris pasižymėtų geriausiomis savybėmis esant sniegui ar ledui, tuomet reikėtų atsižvelgti tik į tokio testo rezultatus.

Kaip išsirinkti geriausias padangas?

Norint pasirinkti geriausias padangas reikėtų atkreipti dėmesį ne tik į testų rezultatus, bet ir į tai, kas Jums ir Jūsų turimam automobiliui labiausiai tinka. Norint išrinkti labiausiai tinkančias padangas turimam automobiliui reikėtų pradėti nuo išmatavimų. Yra itin svarbu, jog būtų parinkti tinkami išmatavimai, priešingu atveju net ir itin aukštos kokybės padangos ne bus tokios patogios, saugios ir greitai susidėvės. Itin svarbu, jog padangos būtų parinktos teisingai ne tik pagal išmatavimus, bet ir pagal savybes. Atsižvelkite į tai, kokia kelio danga dažniausiai tenka keliauti. Jei gyvenate mieste, tuomet Jums greičiausiai neprireiks dygliuotų padangų, gyvenant kaime, kur nėra sutvarkyti keliai ir neretai būna plikledžių, gali tekti rinktis dygliuotas padangas. Atkreipti dėmesį reikėtų ir į padangų savybes. Padangas reikėtų rinktis itin atidžiai ir atsakingai, priešingu atveju gali tekti arba jas greitai keisti, arba keliauti ne itin patogiai ir saugiai.

Rinktis naujas ar naudotas padangas?

Greičiausiai visi vairuotojai nori savo automobiliui išrinkti geriausias padangas, tačiau kartais pasitaiko, jog toks pasirinkimas ne visiems yra lengvai pasiekiamas. Kokybiškos padangos kainuoja daug, todėl nemaža dalis vairuotojų renkasi naudotas padangas. Dažnai argumentuoja tuo, jog geriau pirkti naudotas geras padangas nei įsigyti pigias, bet nekokybiškas padangas. Iš dalies toks pasirinkimas yra racionalus, tačiau reikėtų atsižvelgti į kelis kitus dalykus. Visų pirma, padangos sensta. Net ir nenaudojamos padangos gali būti nebetinkamos kelionėms po 10 metų. Būtent dėl to yra itin nenaudinga pirkti naudotas padangas, nes greitai vėl teks jas keisti. Atkreipti dėmesį reikėtų ir į tai, jog pardavėjas gali būti nesąžiningas ir teigti, jog padangos yra jaunesnės nei iš tikrųjų yra. Geriausia rinktis yra naujas padangas. Tokiu atveju ne tik būsite garantuotas, jog naudojate kokybiškas padangas, bet ir galėsite džiaugtis jomis gerokai ilgiau.