Pagrindinis Straipsniai

Taupykite pinigus: rinkitės padangas, kurios tarnauja ilgiau

Kad padanga tarnautų ilgą laiką, turite ją tinkamai prižiūrėti, subalansuoti, laikyti tam tikros temperatūros ir tipo patalpoje, patikrinti, ar nėra pradūrimų. Labai svarbu, kad tiek vasarinės padangos, tiek žieminės padangos būtų aukščiausios kokybės. Juk kalbame apie jūsų saugumą. Prastos automobilio padangos gali lemti tai, kad automobilis bus prastai valdomas, o tai gali sukelti auto avariją. Taigi, prieš pirkdami padangas, gerai pagalvokite ar jūsų pasirinkimas tinkamas. Geriausias sprendimas, tiesiog pasitarti su padangų specialistais. 

 

Nepirkite naudotų padangų

 

Suprantamas vairuotojų noras sutaupyti, tačiau perkant naudotas padangas sunku nustatyti padangų būklę. Gali būti, kad naudotos padangos turi gana gerą protektorių, tačiau jos buvo netinkamai sandėliuojamos ir todėl deformuojasi jų formą. Plika akimi tokie pakeitimai gali būti sunkiai pastebimi, tačiau tokios padangos turės ženkliai mažesnius techninius parametrus. Iš pirmo žvilgsnio pirkėjas sutaupo, tačiau gauna nekokybišką produktą, todėl padangų pardavimo specialistai rekomenduoja vengti naudotų padangų ir pirkti naujas padangas. 

 

Senesnės padangos, kurių amžius yra daugiau nei 5 metus. Guma turi vieną pastebimą bruožą: nepriklausomai nuo naudojimo dažnumo, ji sensta. Net ir visai neveikiančios padangos sensta. Todėl parduotuvės sandėlyje praleisti metai tikrai turės įtakos jos savybėms. Jei padangos nebus tinkamai laikomos, jų gyvenimas kelyje bus trumpalaikis. Guma praras elastingumą, suprastės sukibimas, o ratų balansavimas taps sudėtingesnis. Manoma, kad patikimiausios yra padangos, jaunesnės nei 36 mėnesiai. Rinkitės tai kas kokybiška. 

 

 

Svarbus sezonas: nepraraskite realybės jausmo

 

Niekas vasarą nenešioja kailinių, o žiemą - šortų, tačiau, priešingai nei sveikas protas, daugelis automobilių vairuotojų užtikrintai ir toliau keliauja žiemą žieminėmis padangomis ir atvirkščiai. Nelogiški veiksmai sukelia avarijas ir spūstis keliuose, o vairuotojui reikia didelių vairavimo įgūdžių. Kokia padidėjusio avarijų skaičiaus priežastis? Vasarinės padangos „dubliuojasi“ esant šaltam orui, sukibimo koeficientas nukrenta, o automobilis patenka į nekontroliuojamą slidę. Panaši situacija pastebima ir vasaros karštyje ant minkštų žieminių padangų. Prarandamas sukibimas. Galbūt geras kompromisas yra sezoninių padangų pirkimas, tačiau šios klasės ratai yra skirti vidutinio klimato regionams. Dėl stiprių šalčių ir neįprasto karščio padangos bus sunaikintos. Kaip jau supratote, universalios padangos yra skirtos tiems regionams, kur nėra ryškūs metų laikai. Lietuvoje turime ir šiltų vasarų ir žiemos šalčių, todėl geriausia rinktis tam pritaikytas padangas. 

 

Kad piešinys tiktų...

 

Vairavimo stilius ir galimos eksploatavimo sąlygos yra ypač svarbios. Padangos kaimo keliams ir visureigiams kardinaliai skiriasi nuo miesto padangų, labiau orientuotos į efektyvų drėgmės pašalinimą. Guma, kuri bus naudojama ant aukštos kokybės asfalto, turi patobulintas greičio charakteristikas, apsaugą nuo akvaplaningo, šiuolaikiškus sukibimo indikatorius. Ratai atšiaurioms kaimo sąlygoms yra padangos su galingais kilpais, sutvirtintomis virve. Tokios padangos, visų pirma, yra atsakingos už automobilio sandarumą, pašalinant nešvarumus nuo kontaktinio pleistro, o po to - važiavimo patogumą.

 

Lašas iliuzijų - stebuklų nebūna

 

Kad guma tarnautų ilgą laiką, pirkiniui reikės tam tikrų investicijų. Taupyti tokiu atveju įmanoma, tačiau ne įprasta prasme. Nusipirkus nepatikimas padangas, mokate du kartus, todėl pelningiau pirmą kartą nusipirkti patikimas padangas nei persekioti mažą nepatikrintų padangų kainą. Pasirinkite produktus iš garsių pasaulio prekių ženklų. Rinkos lyderiai ir jų vidutinio dydžio dukterinės įmonės siūlo geros kokybės gumą. Jei ratai iš „Continental“, „Bridgestone“, „Michelin“ ir „Goodyear“ to negali sau leisti, turėtumėte atkreipti dėmesį į šių milžinų dukterines įmones. Dažnai iš jų pagamintos padangos nėra prastesnės patikimumo ir kokybės atžvilgiu.

 

Norint, kad ratai tarnautų tikrai ilgą laiką, verta juos rinktis ypač atsargiai, ieškoti specialistų pagalbos. Taupymas šiuo klausimu gali neigiamai paveikti gumos kokybę. Nerizikuokite savo saugumu kelyje, rinkitės patikimas padangas.