Pagrindinis Straipsniai

Ar reikalingos dygliuotos padangos?

 

Neretai žiemines padangas pasirinkti yra kiek sunkiau nei vasarines. Taip yra todėl, nes galima rinktis padangas ne tik pagal minkštumo, bet galima pasirinkti ir dygliuotas padangas. Dygliuotos padangos turi nemažai privalumų, tačiau ir trūkumų.

Tinka tik tam tikrai kelio dangai

Jei gyvenate už miesto ar Jūsų gyvenamajame mieste nėra sutvarkyti keliai, žiemą geriausia rinktis dygliuotas padangas. Nėra geresnio pasirinkimo nei dygliuotos padangos važiuojant žvyrkelio žiemos metu. Tačiau esant ne šaltoms žiemoms, gali tekti atsisakyti dygliuotų padangų. Jei sniego beveik nėra, keliai nėra aplediję, tuomet geriau rinktis ne dygliuotas padangas. Reikėtų atsižvelgti ir į tai ar mėgstate keliauti. Nemažai Vakarų Europos šalių yra uždraudusios dygliuotas padangas. Jei planuojate keliauti žiemos metu su savo automobiliu, tuomet nereikėtų įsigyti dygliuotų padangų. Dygliuotos padangos yra geriausias pasirinkimas, jei užklumpa plikledis, tačiau šios padangos nėra geriausias pasirinkimas, kai orai yra lietingi arba asfaltas yra sausas.

Ribotas naudojimas

Dygliuotos padangos nėra geriausias pasirinkimas ir dėl riboto naudojimo. Tokias padangas galima naudoti tik nuo lapkričio 1 dienos iki balandžio 9 dienos. Pažeidus šį įstatymas gali ne tik būti nesaugu, bet ir gali tekti mokėti baudą. Pasitaiko, jog sniego galima sulaukti ir spalio mėnesį, taip pat ir balandį, o kartais net ir gegužės mėnesį. Dygliuotos padangos bus pakeistos į vasarines, o vasarinės padangos tikrai nėra tinkamos apledijusiems keliams. Gali ne tik kilti grėsmė, bet ir susidėvėti padangos.

Didesnė kaina

Nėra paslaptis, jog dygliuotos padangos kainuoja dažniausiai daugiau nei nedygliuotos. Būtent dėl šios priežasties tai gali būti taip pat ne pats geriausias variantas. Prieš perkant reikėtų pagalvoti ar tikrai verta investuoti į dygliuotas padangas, jei galima įsigyti to paties gamintojo žiemines padangas pigiau.

Dygliuotos padangos gali būti uždraustos

Yra šalių, kuriose yra uždrausta naudoti dygliuotas padangas. Būtent dėl šios priežasties tokių padangų nereikėtų rinktis tiems, kurie mėgsta keliauti su turimu automobiliu. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, jog Lietuvoje taip pat ne kartą buvo svarstyta uždrausti dygliuotas padangas. Gali būti, jog įsigysite brangias padangas ir teks jų atsisakyti, kadangi naudoti negalėsite dėl įstatymo. Prieš perkant dygliuotas padangas reikėtų atsižvelgti į orus. Pastaruoju metu sulaukiame itin nepastovių orų, žiemos nebėra tokios šaltos kaip anksčiau. Dygliuotos padangos yra naudingos tik tada, kada yra aplediję keliai, priešingu atveju jos gali būti net ir pavojingos.

Kokias padangas rinktis žiemos metu?

Žiemą galima rinktis ne tik žiemines padangas, bet ir universalias. Pasitaiko, jog vairuotojai nori išvengti pastovaus padangų keitimo ir renkasi universalias padangas. Vis daugiau žmonių renkasi būtent tokias padangas, tačiau kai kurie teigia, jog geriausia rinktis žiemines padangas, nes jos yra saugiausios. Žiemą rinktis galima tiek dygliuotas, tiek nedygliuotas padangas. Rinktis reikėtų atsižvelgiant į orus, taip pat ir į gyvenamąją vietą bei kitus aktualius niuansus.