Pagrindinis Straipsniai

Ką reikia žinoti apie vasarines padangas?

 

Šiltuoju metų laiku geriausias pasirinkimas Jūsų automobiliui yra vasarinės padangos. Žinoma, vasarą galima rinktis ir kitas padangas, tačiau vasarinės padangos yra atsparios karštai oro temperatūrai, turi tvirtas sieneles ir efektyvų protektorių tiek asfaltui, tiek žvyrkeliui. Vien žinoti, jog vasarinės padangos tinka šiltuoju metų laiku neužtenka. Yra papildomi dalykai, kuriuos reikėtų žinoti.

Vasarinių padangų atnaujinimas

Vasarines padangos tenka keisti ne tik pavasario pradžioje, bet ir tada, kada padangos nebėra kokybiškos. Reikėtų atsižvelgti ne tik į vizualius defektus, bet ir į protektoriaus gylį bei padangų amžių. Mažiausias protektoriaus gylis vasaros metu gali būti 1,6mm. Tačiau nereikėtų laukti, kol nusiris iki žemiausio leistino gylio. Padangų amžius yra nemažiau svarbu. Padangos, kurios sulaukė 8 - 10 metų jau yra senos ir turėtų būti pakeistos. Geriausia yra padangas keisti bent kas 5 metus. Tokiu atveju galėsite būti tikri, jog turimos padangos yra saugios ir nei Jums, nei aplinkiniams pavojus negresia.

Vasarinių padangų įsigijimas

Svarbu ne tik laiku pakeisti padangas, bet ir išsirinkti tinkamas. Padangas išsirinkti gali būti sunku, kadangi atsižvelgti reikia į daugelį dalykų. Vienas pagrindinių yra Jūsų turimas automobilis. Yra būtina atsižvelgti į tai, kokį automobilį Jūs turite ir kokios padangos jam tinka. Netinkamai parinktos padangos ne tik bus nesaugios, bet ir greičiau susidėvės, todėl jas vėl reikės greitai keisti. Atsižvelgti reikėtų ne tik į išmatavimus, tačiau ir į greičio bei apkrovos indeksus. Perkant padangas itin svarbu atsižvelgti ir į kainą. Jei šiuo metu negali leisti sau įsigyti kokybiškas padangas, tuomet reikėtų kiek palaukti. Padangas nėra būtina keisti visas iš karto. Pakeiskite kelias padangas, o tik vėliau likusias, jei šiuo metu negalite įsigyti visų. Perkant padangas nereikėtų taupyti, nes nekokybiškos padangos gali kelti pavojų.

Vasarinių padangų išmetimas

Įsigijus naujas vasarines padangas gali kilti tekti svarstyti apie tai, kur dėti senąsias. Jei padangas keitėte dėl to, nes turimos padangos yra senos ir nenaudojamos, tuomet greičiausiai net neplanuojate jų parduoti. Palikti padangų kur nors miške negalima, nes jos yra kenksmingos ir suyra tik per daugiau nei 100 metų. Yra keli pasirinkimai, kur galima palikti senas padangas. Visų pirma, jomis turėtų pasirūpinti parduotuvė, kuri Jums pardavė naujas padangas. Pardavėjas turėtų bent pasiūlyti tokį variantą. Jei įsigijote padangas internetu, tuomet gali ir netekti sulaukti tokio pasiūlymo. Tokiu atveju galima rinktis jas palikti vienoje iš didelių gabaritų surinkimo aikštelių arba autoservise.

Naudotos vasarinės padangos

Neretai tie, kurie nori sutaupyti renkasi naudotas vasarines padangas. Toks pasirinkimas gali turėti ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Reikėtų atsižvelgti į tai, jog padangos sensta. Net ir nenaudojamos padangos gali būti netinkamos naudojimui, jei jau sulaukė 8 metų ar daugiau. Atsižvelgti reikėtų ir į tai, jog įsigijus naudotas padangas jas teks greičiau keisti ir vėl išleisti tokią pačią ar didesnę sumą. Geriausia yra įsigyti naujas padangas, tokiu būdu būsite tikri, jog įsigijote saugias padangas, kurias  galėsite naudoti ilgą laiką.