Pagrindinis Straipsniai

Padangų žymėjimo gidas: ką reiškia ant padangos esantys skaičiai ir raidės

 

Perkant padangas yra itin svarbus išsamus jų aprašymas. Neretai vairuotojams yra svarbu ne tik padangų matmenys, bet ir triukšmingumas, sukibimas ir taip toliau. Patyrę vairuotojai žino, jog visą šią informaciją galima rasti ne tik skaitant apie prekę, bet ir ant pačios padangos tai yra parašyta. Padangų etiketė neretai apie automobilį gali pasakyti daugiau nei aprašymas prie kainos, todėl yra tikrai verta atkreipti į jį dėmesį.

Degalų taupymo indeksas

Etiketėje galima lengvai rasti langelį, kuriame skalėje nuo A iki G yra žymimas degalų taupumo rodiklis. Raidė A reiškia didžiausią degalų ekonomiją, o G - mažiausią. Dažniausiai juoda rodyklė nurodo gaminio savybes.

Sukibimas su šlapia kelio danga

Sukibimas su šlapia kelio danga yra vienas svarbiausių padangų kokybės rodiklių. Lentelei yra taikoma tokia pati skalė kaip ir degalų taupymo indeksui.

Triukšmingumas

Kiekvienam vairuotojui yra itin svarbu ir triukšmingumas. Dažniausiai yra nurodomas decibelais garsas, kurį padanga skleidžia važiuojant 80 km/val greičiu. Jei pažymėta viena juoda bangelė, tuomet padanga atitinka visus dabartinius triukšmo reikalavimus ir nurodymus.

Padangos dydis

Informacijos galima rasti ir ant padangos šoninės sienelės. Ten galima pamatyti ne tik gamintojo pavadinimą, bet ir skaičius bei raides, kurie nurodo padangos dydį ir greičio indeksą. Padangos dydis yra itin svarbus. Jei bus parinkti netinkami matmenys turimam automobiliui, padangos gali ne tik būti ne tik nekomfortiškos, bet ir nesaugios. Taip pat gali itin greitai nusidėvėti. Greičio indeksas nurodo didžiausią greitį, kurį padanga gali atlaikyti. Į tai taip pat yra itin svarbu atkreipti dėmesį, jei yra norima važiuoti saugiai ir padangas ilgai išlaikyti kokybiškomis. Itin svarbu žinoti ir tai, jog ne tik padangos dydis turi būti parinktas pagal automobilį, bet ir greičio indeksas. Tinkantį greičio indeksą galima rasti transporto priemonės naudotojo instrukcijoje arba sužinoti pasitarus su padangų prekybininkais arba montuotojais.

Ką daryti, jei nėra etiketės?

Perkant naują padangą privalo būti etiketė, kurioje yra nurodytos visos padangos savybės. Padanga turi būti paženklinta. Tai ne pasirinkimas, o gamintojo atsakomybė. Jei tokios etiketės nėra, tuomet reikėtų paieškoti informacijos gamintojų ar pardavėjų internetinėse svetainėse, kuriose yra parduodamos padangos. Jei padangas planuojate įsigyti fizinėse parduotuvėse ir tokio lipduko nėra, tuomet reikėtų paprašyti pardavėjo, jog pateikti visą informaciją apie padangas. Gali būti, jog lipdukas tiesiog nukrito arba jo reikia paprašyti. Pardavėjas privalo pateikta visą informaciją, kuri yra ant padangos etiketės. Jei pardavėjas atsisako pateikti informaciją, tuomet reikėtų ieškoti patikimesnio pardavėjo. Gali būti, jog toks pardavėjas nėra patikimas. Perkant padangas yra itin svarbu ne tik atkreipti dėmesį į kainą, bet ir į visas savybes, kurios tiktų Jūsų turimam automobiliui.