Pagrindinis Straipsniai

Žieminių padangų bandymai: ar dygliai dar turi ateitį?

 

Miestų gyventojams, kurie kiekvieną dieną važiuoja nuvalytais keliais, dygliuotos padangos gali atrodyti tikra atgyvena. Visgi, tiems, kurie gyvena mažuose miesteliuose ar kaimuose, kur keliai gali būti ne tik nenuvalyti, bet ir nesutvarkyti, dygliuotos padangos yra atrodo tikras išsigelbėjimas. Didžiausias tokių padangų privalumas yra itin geras sukibimas su ledu. Būtent dėl šios priežasties kaimų gyventojams tokios padangos atrodo nepakeičiamos. Žinoma, reikėtų turėti omenyje, jog ir trūkumų tokios padangos turi ne vieną. Pavyzdžiui, itin didelį triukšmingumą. Bandymai su padangomis būna atliekami tikrai neretai. Tokius bandymus atlieka ne tik gamintojai, bet ir įvairūs kiti asmenys, kurie nori įvertinti padangų būklę ir pasidalinti rezultatais su kitais, taip pat ir tie, kurie nori palyginti skirtingas padangas ir taip toliau. Tokie bandymai yra itin naudingi, nes pirkėjas dar prieš pirkdamas gali žinoti, jog padangos bus ne tik saugios, bet ir kelionės bus komfortiškos.

Tiek žieminės dygliuotos padangos, tiek nedygliuotos yra nuolat tobulinamos, todėl pasirinkti gali būti itin sunku. Šiais laikais gamintojai gali pasiūlyti ne tik saugias dygliuotas padangas, bet ir mažiau triukšmingas, visgi, nedygliuotos padangos taip pat yra patobulėjusios.

Dėl nuolat tobulinamų nedygliuotų padangų ir šylančių orų neretai vairuotojai susimąsto ar dygliuotos padangos turi ateitį. Lietuvoje jau ilgą laiką yra svarstoma uždrausti dygliuotas padangas. Toks sprendimas yra kiek drastiškas, tačiau jį priėmė jau ir nemažai kitų šalių. Dygliuotos padangos gali būti uždraustos ne tik dėl to, jog nebesulaukiame tokių šaltų žiemų kaip anksčiau. Prieš keliasdešimt metų keliais rūpinosi visiškai kitaip, jie nebuvo saugūs. Šiais laikais ne tik yra patobulintos nedygliuotos padangos, bet ir keliais gebama pasirūpinti daug saugiau. Dygliuotų padangų uždraudimas kai kuriems gali būti naudingas. Yra nemažai asmenų, kurie nežino, jog kitose šalyse yra draudžiamos dygliuotos padangos. Pasitaiko, jog vairuotojai pasirenka kelionę savo automobiliu, kad sutaupytų ir tenka mokėti nemažas baudas, nes pažeidė įstatymus kitoje šalyje. Visgi, dygliuotos padangos kai kuriems yra nepakeičiamos ir tokiam draudimui gali atsirasti nemažai prieštaraujančių.

Dygliuotų padangų privalumai ir trūkumai

Daugelio vairuotojų nuomonė išsiskiria, kai kalba eina apie dygliuotas padangas. Tokios padangos turi nemažai privalumų, tokių kaip geresnis sukibimas su apledėjusiu keliu, geresnis stabilumas ir taip toliau. Būtent šios padangos gali suteikti pasitikėjimo nepatyrusiam vairuotojui. Tačiau neretai dalis vairuotojų yra prieš dygliuotas padangas dėl to, jog jos turi nemažai ir trūkumų. Pradėti reikėtų nuo to, jog jos yra daug triukšmingesnės. Triukšmą galima ir pakęsti, tačiau daugeliui kelia rūpestį tai, jog jos gali sukelti pavojų kelyje. Dygliuotos padangos ne tik gadina kelio dangos paviršių, bet ir yra tikimybė, jog dyglys gali iškristi.