Pagrindinis Straipsniai

Kur ir kaip laikyti padangas, kad ilgiau tarnautų?

 

Tie, kurie nori džiaugtis padangomis ilgai, rūpinasi jomis ne tik tuomet, kai naudojasi, bet ir tada, kada palieka pusei metų padangas rūsyje ar garaže. Norint, jog padangos būtų kokybiškos ilgą laiką yra itin svarbu jomis tinkamai pasirūpinti. Tinkamai prižiūrint padangas gali tekti jas kokybiškas išlaikyti net ir 8 metus ar net daugiau. Žinoma, reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog yra gana rizikinga rinktis kelionę su itin senomis padangomis. Vien numontuoti padangas ir padėti į garažą neužtenka, yra itin svarbu, jog būtų jomis atsakingai pasirūpinta.

Pažymėkite tikslią padangos vietą

Norint išlaikyti protektoriaus nusidėvėjimo balansą, reikėtų pažymėti, kur konkrečiai buvo padanga. Po pusės metų padangas reikėtų sudėti tokia pačia tvarka, kaip ir buvo.

Nuvalykite padangas

Alyvų, degalų, cheminių medžiagų likučiai itin žalingai veikia padangas. Būtent dėl šios priežasties yra itin svarbu, jog padangos būtų itin atsakingai nuplautos ir nuvalytos. Tokiu atveju galėsite būti tikri, jog nuo turimų padangų yra nuvalyti visi nešvarumai bei cheminės medžiagos ir padangos. Per pusmetį likučiai gali padaryti itin didelę įtaką padangų kokybei, todėl itin svarbu yra tuo pasirūpinti.

Nusausinkite padangas

Yra itin varbu, jog padangos būtų nuplautos ir nuvalytos, tačiau nemažiau svarbu yra ir užtikrinti, jog yra sausos. Gali tekti kiek ilgai palaukti, kol pačios išdžiūs, todėl lengviausia yra tiesiog savarankiškai jas nusausinti. Nereikėtų padangų sudėti vieną ant kitos šlapių. Drėgmė gali prasiskverbti per gumos mikro plyšelius iki plieninio karkaso, sukeldama jo koroziją. Norint to išvengti, reikia užtikrinti, jog padangos yra visiškai sausos prieš jas paliekant.

Atkreipkite dėmesį į slėgį

Itin svarbu yra žinoti, jog saugojimo metu ant ratlankių slėgis turi būti toks pat, kaip ir eksploatuojant.

Parinkite tinkamą vietą

Vienas svarbiausių dalykų, norint saugiai palikti padangas, yra vieta. Net jei ir tinkamai pasirūpinsite padangomis, tačiau paliksite netinkamoje vietoje, gali tekti greitai keisti padangas. Yra itin svarbu užtikrinti, jog nebus tiesioginių saulės spindulių. Būtent dėl šios priežasties netinka nei balkonas, nei sodas. Geriausia padangas palikti garaže arba rūsyje, jei jis yra uždaras ir nėra tiesioginių saulės spindulių. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į temperatūrą. Geriausia yra, jog tai būtų sausa bei vėdinama patalpa, kurioje nebūtų skersvėjų. Temperatūra turėtų būti teigiama, tačiau neturėtų būti itin aukšta. Itin svarbu, jog nebūtų patalpoje generatorių, srovės lygintuvų ar transformatorių.

Venkite šilumos šaltinių

Itin svarbu, jog nebūtų ne tik tiesioginių saulės spindulių, bet ir kitų šilumos šaltinių. Nei krosnys, nei elektriniai prietaisai neturėtų būti arti padangų. Tai gali sukelti negrįžtamus gumos molekulinės struktūros pokyčius.

Išvalykite grindis

Nėra prasmės plauti ir valyti padangų, jei jos bus padėtos ant nešvarių grindų. Itin svarbu, jog ant padangos nepakliūtų alyvos, tepalų likučių ar kitų cheminių medžiagų. Norint apsaugoti padangas yra būtina padangas palikti švariai nuvalytas.