Pagrindinis Straipsniai

Ką reikėtų žinoti apie žiemines padangas?

Norintys saugiai keliauti šaltuoju metų laiku renkasi žiemines padangas. Būtent šios padangos yra saugiausios žiemos metu. Norint išsirinkti tinkamas padangas yra itin svarbu žinoti, kokios tinka Jūsų turimam automobiliui, tačiau nemažiau svarbu yra ir žinoti kuo daugiau apie žiemines padangas.

Visų pirma, reikėtų žinoti, jog yra daugiau nei kelios žieminių padangų rūšys. Žiemines padangas pagal gumos sudėtį ir techninius parametrus galima suskirstyti į keturias kategorijas: dygliuotos padangos, dygliavimui paruoštos padangos, skandinaviško tipo padangos, Europinės arba visiems sezonams tinkančios padangos. Visi šie variantai yra tinkami žiemos metu. Rinktis reikėtų atsižvelgiant į tai, kokiais keliais planuojate važinėti, taip pat ir į orus. Itin svarbu yra ne tik įsigyti tinkamas padangas, bet ir žinoti kaip reikia prižiūrėti žiemines padangas.

Svarbu žinoti ne tik kaip saugoti žiemines padangas, bet ir kaip jas paruošti saugojimui. Išmontavus žiemines padangas ir diskus, reikėtų juos nuplauti ir išvalyti. Lietuvoje žiemą keliai yra barstomi ne tik smėliu, bet ir cheminėmis medžiagomis, kurios gali turėti neigiamos įtakos padangų gumai, būtent dėl to yra svarbu pasirūpinti, jog padangos būtų tvarkingai nuplautos. Nenaudojamas žiemines padangas reikėtų laikyti žemoje temperatūroje, tačiau ji turėtų būti teigiama. Vieta neturėtų būti drėgna. Kiekvieną padangą atskirai reikėtų įdėti į tamsų maišelį, jog gautų kuo mažiau saulės ir nesikauptų dulkės ant paviršiaus. Be diskų padangos turėtų būti laikomos vertikalioje padėtyje, jei jos yra su diskais, tuomet reikėtų suguldyti horizontaliai vieną ant kitos.

Rekomenduojama padangų padėtį keisti, jog nesideformuotų. Tinkamai eksploatuojamos ir laikomos žieminės padangos gali ilgiau išlikti kokybiškos ir saugios, todėl yra itin svarbu pasirūpinti jomis. Yra ir kiti dalykai, kuriuos reikėtų žinoti apie žiemines padangas. Mažiausias padangų protektoriaus gylis turėtų būti 3mm. Žinoma, nereikėtų laukti, kol jis nukris iki žemiausio. Jei pastebėjote, jog turimų padangų protektoriaus gylis yra nepakankamai didelis, turėtumėte pradėti ieškoti naujų padangų, nereikėtų laukti, kol nukris iki mažiausio leistino gylio. Itin svarbu yra žinoti ir tai, jog padangos sensta. Net jei padanga ir nebuvo naudojama, ji vis tiek sensta. Nereikėtų rizikuoti ir naudoti padangų, kurios yra 10 metų ar net daugiau.

Kaip išsirinkti geriausiai tinkantį žieminių padangų komplektą?

Išsirinkti padangas visada yra sunku. Norint išsirinkti tinkamas žiemines padangas reikėtų kurį laiką ignoruoti kainą ir atsižvelgti į tai, ko Jums reikia. Atsižvelkite ne tik į tai, kokios padangos tinka Jūsų automobiliui, bet ir tai, kas tinka Jums. Atsižvelkite į kelius esančius Jūsų gyvenamajame mieste, atsižvelkite ar keliai yra apsnigti, ar apledėję. Norint išsirinkti tinkamą komplektą teks skirti ne tik reikiamą sumą, bet ir laiką. Skirkite laiko tinkamų padangų paieškai, tik tokiu atveju galėsite džiaugtis idealiai tinkančiomis padangomis.