Pagrindinis Straipsniai

5 priežastys, kodėl padangas verta pasikeisti dar spalį

 

Šaltuoju metų laiku galima rinktis tik žiemines arba universalias padangas. Turintys universalias padangas gali atsipalaiduoti, kadangi tokias padangas tenka keisti tik tuomet, kai jos susidėvi. Tiems, kurie renkasi žiemines bei vasarines padangas, du kartus per metus tenka sukti galvą kaip rasti laiko padangų keitimui. Vasarines padangas padėti į šoną yra geriau anksčiau dėl kelių priežasčių.

Oro temperatūra

Dažnai vairuotojai orientuojasi ne į tikslias datas, iki kada reikia pakeisti padangas, o į oro temperatūra. 7 laipsnius pripažįsta beveik visi pasaulio padangų specialistai. Jei temperatūra pasiekė 7 laipsnius ir kyla aukštyn, tuomet laikas vasarinės padangoms, jei pasiekė 7 laipsnius ir leidžiasi žemyn, tuomet metas keisti vasarines padangas į žiemines. Spalio mėnesį neretai oro temperatūra siekia 7 laipsnius ir daugiau, tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į kelis papildomus dalykus. Dažniausiai žmonėms automobilis yra reikalingas tam, jog nukeliautų į darbą ir grįžtų iš jo. Tiek rytais, tiek vakarais spalio mėnesį nereikėtų tikėtis sulaukti daugiau nei 7 laipsniai karščio, būtent dėl to yra verta keisti vasarines padangas į žiemines.

Eilės servisuose

Nėra paslaptis, jog itin didelė dalis vairuotojų nemoka savarankiškai pakeisti padangų. Yra ir tokių, kurie tiesiog neturi galimybės ar laiko, jog pakeistų padangas. Būtent dėl to dažnai tenka kreiptis į padangų montavimo specialistą. Itin didelė dalis žmonių yra linkę viską daryti paskutinę minutę. Būtent dėl šios priežasties dažnai paskutinėmis dienomis susidaro itin didelės eilės. Nėra privalumas ir tai, jog dažniausiai servisuose nėra klientai registruojami iš anksto, o jei ir yra tai vis tiek tenka laukti. Gali būti, jog keičiant padangas paskutinėmis dienomis teks sugaišti visą dieną, o gal net ir daugiau. Būtent dėl šios priežasties yra verta padangas keisti kiek anksčiau. Žinoma, jei padangas galite pakeisti savarankiškai, tuomet ši priežastis neturėtų būti aktuali.

Akcijos

Norint įsigyti padangas nereikėtų laukti iki paskutinės minutės vien tam, jog galėtumėte gauti padangas už geresnę kainą. Neretai pasitaiko, jog padangoms akcijos yra pritaikomos jau spalio mėnesį ir tokios kainos išlieka ilgą laiką nemažinamos. Būtent dėl šios priežasties yra neverta laukti tol, kol bus pasiūlytos geresnės kainos. Priešingai, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog ilgai laukiant gali tekti ne tik nesulaukti geresnio pasiūlymo, bet ir prarasti visus kitus pasiūlymus. Gali būti, jog Jūsų išsirinktas padangas nupirks arba jų kainą kils.

Padangų kokybė

Žieminės padangos yra atsparios šalčiui, tačiau jas naudojant esant karštam orui, gali tekti greitai su jomis atsisveikinti. Būtent dėl šios priežasties nemaža dalis vairuotojų vengia keisti padangas per anksti. Visgi, toks sprendimas gali būti tikrai klaidingas dėl kelių priežasčių. Visų pirma, žieminių padangų tikrai neįmanoma sugadinti per porą savaičių esant netinkamam orui. Reikėtų atsižvelgti į tai, jog spalio mėnesį oro temperatūra krenta itin greitai, todėl net ir pakeitus padangas esant dar ne tokiai šiltai temperatūrai, ji greitai nusileis. Būtent dėl šios priežasties yra verta keisti padangas anksčiau. Tokiu metu orai yra itin permainingi. Gali būti, jog vieną dieną bus šilta, o po kelių dienų jau teks sulaukti plikledžio. Būtent tai ir yra antroji priežastis. Geriau pakeisti padangas anksčiau nei vėliau. Anksčiau pakeistos padangos nesusidėvės, o vasarinės padangos esant plikledžiui gali ne tik susidėvėti, bet ir kelti pavojų.

Laukiančios kelionės

Reikėtų atkreipti dėmesį, jog Lietuvoje pirmasis lapkričio savaitgalis yra itin pavojingas. Itin didelė dalis žmonių būtent šį savaitgalį važiuoja retai važiuojamais keliais, taip pat ir srautas yra nemažas. Pati oro temperatūra jau gali būti itin žema. Gali būti, jog nepasikeitę padangų anksčiau, nebūsite spėję pakeisti iki šio savatgalio. Būtent dėl to kelionė gali būti pavojinga arba gali tekti neaplankyti artimųjų kapų pirmąjį savaitgalį.