Pagrindinis Straipsniai

Kur dingsta senos ir nebenaudojamos padangos?

 

Padangų keitimas daugeliui kelia nemažai streso. Taip yra ne vien dėl to, nes reikia pasirinkti tinkamas padangas, bet ir todėl, nes tinkamai reikia pasirūpinti ir senomis padangomis. Nėra paslaptis, jog netinkamai paliktos padangos gali ne tik padaryti žalą aplinkai, bet ir neatsakingas vairuotojas gali nukentėti. Gali būti, jog teks gauti įspėjimą arba baudą. Žinoma, ne kiekvienas yra sugaunamas, nes laukuose ir miškuose kamerų nėra, tačiau vis daugiau žmonių turi už tokį veiksmą atsakyti.

Toks neatsakingas poelgis gali sukelti nemažai žalos, nes padangos suyra tik po 120 - 140 metų, tačiau yra ir tokių, kurie padaro dar daugiau žalos. Pasitaiko, jog žmonės ne tik palieka padangas, bet ir sudegina. Tai gali būti itin kenksminga ir taip elgtis nereikėtų. Itin blogai ir tai, jog teisingai atsikratant padangų joms gali būti suteiktas dar vienas gyvenimas. Perduodant padangas į teisingas rankas jos gali būti panaudotos itin naudingiems tikslams. Itin didelė dalis nenaudojamų padangų yra išvežamos sudeginimui. Tačiau perdirbta padangų guma neretai yra naudojama sporto aikštynų bei žaidimų aikštelių dangai, automobilių statymo apsauginiams kuoleliams ir taip toliau. Tokiu būdu gali būti sutaupyti ne tik gamybos, bet ir gamtos ištekliai. Itin svarbu tinkamai pasirūpinti padangomis ne vien dėl to, jog negalima teršti gamtos, bet ir dėl to, kadangi jos gali būti tinkamai panaudotos.

Kur galima saugiai palikti padangas?

Neretai nepatyrę vairuotojai palieka senas padangas netinkamoje vietoje vien dėl to, nes nežino, jog padangas galima palikti tik tam tikroje vietoje. Palikti padangą prie konteinerio ar kur nors pamiškėje yra itin blogas sprendimas ir už tai vairuotojas gali likti nubaustas. Saugiai padangas palikti galima keliose vietose. Lengviausia padangas yra palikti servise, kuriame buvo keičiamos padangos. Tačiau, jei asmuo keičia padangas savarankiškai, tuomet šis variantas netinka. Tokiu atveju jas galima palikti parduotuvėje.

Pardavėjas turėtų pasiūlyti palikti senas padangas, kai yra nuperkamos naujos. Žinoma, palikti galima tik tokį skaičių, koks yra nupirktas. Tiems, kurie perka naudotas padangas netinka ir šis variantas. Būtent tokiu atveju reikėtų rinktis aikšteles arba bendroves, kurios surenka padangas. Tiek aikštelių, tiek bendrovių galima rasti bet kuriose savivaldybėje, todėl tikrai nėra sunku rasti, kur palikti padangas. Yra itin svarbu tinkamai pasirūpinti padangomis. Netinkamai išmetus padangas gali tekti ne tik mokėti baudą, bet ir sulaukti rimtesnių pasekmių, jei paliktos padangos padarė rimtą žalą. Reikėtų turėti omenyje ir tai, jog kai kurios padangos gali būti parduotos. Jei keičiate padangas, kurios vis dar yra kokybiškos ir sulaukė 5 - 6 metų, tuomet galima bandyti jas parduoti.