Pagrindinis Straipsniai

Kaip sutaupyti perkant padangas?

Padangų keitimas suteikia daugeliui vairuotojų stresą ne vien todėl, jog jis yra varginantis, bet ir dėl to, nes neretai nuo to nukenčia finansinė padėtis. Jei padangos yra tinkamos naudoti ir jas reikia tik pakeisti, tuomet greičiausiai vairuotojui tai nesuteikia daug streso, tiesiog reikia skirti laiko bei šiek tiek santaupų, jog būtų galima sumokėti autoservise dirbančiam darbuotojui. Tačiau, kada padangos nebėra tinkamos, tenka gerokai pakratyti piniginę. Deja, bet kokybiškos padangos nekainuoja mažai. Žemiau mes pateikiame keletą pasiūlymų kaip sutaupyti perkant padangas:

 

Vienas paprasčiausių būdų yra tinkamai prižiūrėti padangas. Jei padangos bus naudojamos pagal paskirtį, bus laikomos tinkamoje temperatūroje bei bus paliktos švarios, tuomet yra didelė tikimybė, jog padangomis teks naudotis ilgiau. Padangas tenka keisti po 8-10 metų, nes jos tiesiog pasensta, tačiau iki tol kokybiškos padangos turėtų puikiai tikti kelionėms. Svarbu yra ir tai, jog padanga būtų parinkta pagal automobiliui tinkančius išmatavimus, taip pat svarbu, jog ratlankiai būtų kokybiški. Kuo padangos labiau bus prižiūrimos, tuo rečiau teks jas keisti.

 

 

Sekantis pasiūlymas yra nepirkti naudotų padangų. Kartais norint sutaupyti tenka mokėti daugiau. Naudotas padangas galima įsigyti kiek pigiau nei naujas, tačiau reikėtų atsižvelgti į kelis dalykus. Pradėti reikėtų nuo to, jog yra itin svarbu, kad padangos būtų ne tik patikimo gamintojo, bet ir tinkamai prižiūrimos. Perkant naudotas padangas praktiškai nėra galimybių būti tikram, jog padangos buvo prižiūrėtos taip, kaip reikia. Gali būti, jog padangos buvo netinkamai laikomos, naudojamos ne pagal paskirtį, taip pat gali būti nurodytas netikslus padangų amžius. Nors perkant naudotas padangas ir galima sutaupyti, rizika, jog jos bus žemos kokybės yra per didelė.

 

Norintys sutaupyti turėtų atsisakyti minties pirkti pigias padangas. Perkant padangas yra svarbu galvoti ne apie tai, jog bus sutaupyta šią minutę. Įsigijus pigias padangas teks ne tik mėgautis mažiau kokybiškomis kelionėmis, bet ir keisti padangas itin greitai. Nebrangios padangos gali būti kokybiškos, tačiau svarbu pasirinkti patikimą pardavėją. Neretas renkasi itin pigias kiniškas padangas, toks pasirinkimas gali būti itin rizikingas, nes greitu metu gali tekti vėl keisti padangas.

 

Norint sutaupyti iš karto, reikėtų rinktis ne pigesnes padangas, o įsigyti ne visas iš karto. Pirkti visas 4 padangas iš karto gali būti kiek per brangu. Geriau įsigyti po kelias kiek brangesnes padangas nei pirkti 4, tačiau pigias. Galima keisti ir po 2 padangas.