Pagrindinis Straipsniai

Kaip išsirinkti padangas automobiliui?

 

Norint saugiai važiuoti vien patikimo automobilio neužtenka. Yra ir kiti itin svarbūs dalykai, vienas jų yra padangos. Saugiai kelionei svarbu pasirinkti padangas, kurios tiktų ne tik pagal kainą, bet ir pagal kitus kriterijus. Itin svarbu, jog padangos būtų parinktos atsižvelgiant į turimą automobilį, o ne į pačių norus. Pradėti reikėtų nuo padangų tipo. Akivaizdu, jog vasarinės padangos šaltuoju metų laiku būtų itin prastas pasirinkimas. Itin svarbu, jog padangų tipas tiktų esančiam sezonui.

Šiltuoju metų laiku reikėtų rinktis vasarines arba universalias padangas, o šaltesniu laiku arba žiemines, arba universalias. Svarbu pasirinkti ne tik tinkamą padangų tipą, bet ir parametrus. Jie yra svarbūs ne tik tam, jog galėtumėte saugiai važiuoti, bet ir lemia patogumą. Netinkamai parinkti parametrai gali būti priežastis, kodėl kelionės nėra komfortiškos. Itin svarbu yra tinkamai parinkti padangos plotį, profilio aukštį, ratlankio dydį ir taip toliau. Šie parametrai turėtų atitikti ne Jūsų norus, o Jūsų automobilį. Kiekvienam automobiliui yra skirti skirtingi padangų parametrai. Jei nesate tikri, kokių padangų reikėtų Jūsų automobiliui, tuomet reikėtų pasikonsultuoti su konsultantu padangų parduotuvėje.

Renkantis padangas reikėtų atsižvelgti ir į kitus dalykus. Pavyzdžiui, ES padangų ženklinimą. Ant lipduko esantis žymėjimas gali suteikti Jums itin nemažai naudingos informacijos, tokios kaip: sąnaudų efektyvumas, sukibimas su šlapia kelio danga, triukšmo klasė. Atsižvelgus į visus šiuos kriterijus, reikėtų atkreipti dėmesį į kainą. Padangų kaina gali svyruoti nuo keliasdešimt eurų iki kelių šimtų ir daugiau. Itin svarbu, jog renkantis padangas atsižvelgtumėte ar verta investuoti, ar ne. Jei keliai, kuriais tenka važinėti nėra kokybiški, tuomet nesirinkite brangiausių padangų. Gali būti, jog jas vis tiek teks dažnai keisti, jei nuolat pradursite. Jei finansinė padėtis nėra palanki, reikėtų rinktis ne tokias brangias padangas. Žinome, jei galite sau leisti įsigyti brangesnes, tuomet būtent tai ir reikėtų padaryti. Brangios padangos neretai pasižymi ne tik aukštesne kokybe, bet ir jų senėjimo procesas yra kiek lėtesnis.

Rinktis naujas ar naudotas padangas?

Išsirinkti padangas gali būti itin nelengva, tačiau nemažiau sunku yra nuspręsti ar verta pirkti naujas, ar reikėtų įsigyti naudotas padangas. Tiek naudotos, tiek naujos turi savo privalumus ir trūkumus. Renkantis pagal kainą, geriau įsigyti naudotas. Visgi, reikėtų atsižvelgti į tai, jog naudotos padangos tarnaus gerokai trumpiau. Padangos sensta. Būtent dėl šios priežasties nėra verta įsigyti padangas, kurioms jau yra 7 - 10 metų, nes gali būti, jog greitai teks jas išmesti. Itin senos padangos gali kelti grėsmę ne tik Jums, bet ir kitiems. Net ir nenaudojamos padangos sensta, todėl būtinai turėtumėte perkant atkreipti dėmesį į jų amžių.