Pagrindinis Straipsniai

Kada reikia keisti padangas?

 

Padangų keitimas kai kuriems vairuotojams sukelia nemažą stresą. Pasitaiko, jog pusmetį laikytos padangos nebėra kokybiškos ir jas tenka keisti. Padangas tenka keisti skirtingai pagal jų tipą.

Vasarinės padangos

Vasarinės padangos gali būti naudojamos tik šiltuoju metų laiku. Būtent vasarą jos yra ne tik saugiausios, bet ir patvariausios. Vasarinės padangos yra atsparios karščiui, todėl tikrai nenusidėvės. Žiemos sezonu vasarinių padangų naudoti negalima. Tai griežtai draudžia įstatymas. Vasarinių padangų negalima naudoti nuo lapkričio 10 dienos iki balandžio 1 dienos.

Žieminės nedygliuotos padangos

Žiemines padangas galima naudoti ne tik žiemą, bet ir vasarą. Žinoma, tik tuo atveju, jei jos nėra dygliuotos. Iš esmės tai žiemines padangas galima naudoti visais sezonais, tačiau tai daryti nėra praktiška. Žieminės padangos nėra universalios, todėl nereikėtų jų naudoti vasarą, nes jos nėra tam tinkamos. Žieminės padangos vasaros metu greitai susidėvės, nes nėra atsparios karščiui. Geriausia žiemines padangas rinktis tik šaltuoju metų laiku.

Žieminės dygliuotos padangos

Žiemines dygliuotas padangas galima naudoti tik šaltuoju metų laiku. Orams atšilus reikėtų iš karto nuimti dygliuotas padangas. Reikėtų atsižvelgti į tai, jog dygliuotos padangos yra uždraustos kai kuriose šalyse, taip pat ir Lietuvoje ne kartą buvo svarstyta uždrausti jas. Dygliuotos padangos idealiai tinka apledijusiems keliams, jei žiemą yra sausa arba nuolat lyja, tuomet jos nėra geriausias pasirinkimas.

Universalios padangos

Universalias padangas dažniausiai renkasi tie, kurie arba neturi galimybės kas pusę metų keisti padangų ir neturi joms vietos, arba tiesiog nori sutaupyti laiką ir negalvoti apie padangas. Universalios padangos yra tinkamos tiek vasarą, tiek žiemą, būtent dėl to yra puikus pasirinkimas.

Padangas keisti gali tekti ir dažniau

Padangas keisti tenka ne tik du kartus per metus. Reikėtų atsižvelgti į tai, jog neretai pasitaiko, kad reikia padangą keisti, nes joje yra defektas. Padangas galima pradurti, subraižyti ir taip toliau. Atsižvelgti reikėtų ne tik į vizualius defektus, bet ir protektoriaus gylį. Jei jis yra per mažas, reikėtų nedelsti ir iš karto keisti padangas. Nereikėtų pamiršti ir to, jog padangos sensta. Net ir nenaudojamos padangos sensta, būtent dėl to reikėtų atsižvelgti ne į tai, kiek laiko teko jomis naudotis, o į jų pagaminimo metus. Padangos, kurios sulaukė 8 - 10 metų jau nebėra tinkamos keliui, jos gali būti ne tokios saugios.

Kodėl yra svarbu laiku pakeisti padangas?

Yra itin svarbu, jog kiekvienas vairuotojas laiku pakeistų turimas padangas. Netinkamas sezonui padangų tipas ar per senos padangos yra itin nesaugios ir gali sukelti pavojų ne tik vairuotojui, bet ir aplinkiniams. Reikėtų atsižvelgti ir į tai, jog nepakeistos padangos gali ne tik sukelti pavojų, bet ir atnešti baudą.