Pagrindinis Straipsniai

Kaip išsirinkti tinkamas vasarines padangas?

 

Išsirinkti tinkamas vasarines padangas gali būti ne pati lengviausia užduotis. Padangas reikėtų rinktis itin atsakingai, jog netektų greitu metu vėl jų keisti. Renkantis vasarines padangas reikėtų atkreipti į daugelį kriterijų, kaina turėtų būti paskutinis kriterijus. Itin svarbu, jog būtų išsirinktos automobiliui tinkančios padangos, kurios pasižymėti geromis savybėmis ir būtų kokybiškos, taupyti nereikėtų perkant padangas. Pagrindiniai kriterijai turėtų būti šie:

Padangų dydis

Vienas svarbiausių dalykų yra tinkami matmenys. Itin svarbu, jog būtų pasirinktas tinkamas padangų dydis, nes priešingu atveju gali tekti ne tik praleisti ne itin kokybiškas keliones, bet ir padangos susidėvėti gali daug greičiau. Itin svarbu, jog būtų ne tik patogu, bet ir saugu. Netinkamai parinktos padangos gali sukelti pavojų ne tik vairuotojui, bet ir aplinkiniams. Tinkamą padangų dydį parinkti nėra sunku. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kas tinka turimam automobiliui. Išmatavimus galima rasti ant degalų bako dangtelio arba vairuotojo durelėse. Būtent ten turėtų būti lipdukas, kuriame yra nurodyti išmatavimai. Jei automobilis buvo įsigytas naudotas ir lipdukų nebėra, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į turimas padangas. Dažniausiai naudoti automobiliai yra perkami su padangomis. Žinoma, gali būti, jog šios padangos nėra idealiausias variantas turimam automobiliui. Geriausia būtų tokiu atveju nuvažiuoti pas padangų montavimo specialistą ir pasikonsultuoti.

Vairavimo įpročiai

Atkreipti dėmesį reikėtų ne tik į tai, kas tinka Jūsų turimam automobiliui, bet ir į tai, kas tinka Jums. Orą nuspėti yra sunku, tačiau yra skirtumas ne tik kokiu oru važiuosite, bet ir kokia yra kelio danga. Jei gyvenate mieste, tuomet Jums gali reikėti kiek kitokių padangų nei tiems, kurie gyvena kaime ir nuolat reikia važiuoti žvyrkeliu. Itin svarbu, jog padangos būtų tinkamai parinktos vairuotojui. Būtina atkreipti dėmesį į padangų savybes. Tokį ženklinimą galima rasti lipduke, kuris yra ant padangų. Itin svarbu atkreipti dėmesį tiek į triukšmo lygį, tiek į sukibimo indeksą, taip pat ir degalų ekonomiškumą. Visos šios savybės yra itin svarbios.

Naujos ar naudotos padangos?

Itin didelė dalis vairuotojų renkasi naudotas padangas vien dėl to, jog tikisi sutaupyti. Žinoma, pirkti iš karto 4 padangas gali būti itin brangu, jei yra perkamos naujos padangos. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog padangos sensta. Net ir nenaudojamos padangos sensta, todėl neverta įsigyti padangų, kurioms jau yra 8 - 10 metai. Tokios padangos jau greičiausiai bus nesaugios. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog perkant padangas, kurios sulaukė 6 metų, greitai teks jas vėl keisti, nes bus per senos. Būtent dėl šios priežasties perkant naudotas padangas gali tekti išleisti daugiau. Įsigijus kiek brangesnes naujas padangas jomis galima naudotis itin ilgai, tuo tarpu senesnes padangas teks vėl greitai keisti.