Pagrindinis Straipsniai

Kaip ir kur reikia saugoti vasarines padangas?

 

Itin svarbu įsigyti ne tik kokybiškas, bet ir tinkančias automobiliui padangas. Tokiu būdu galėsite džiaugtis ne tik kokybiškomis ir saugiomis kelionėmis, bet ir padangos išliks ilgiau kokybiškomis. Norint, padangomis džiaugtis ilgai yra itin svarbu ne tik pasirinkti tinkamas padangas, bet ir pasirūpinti jomis. Rūpintis reikia ne tik jas naudojant, bet ir pusę metų laikant jas garaže. Tai padaryti gali būti nelengva, kadangi atsižvelgti reikia į daugelį dalykų. Vienas svarbiausių dalykų yra vieta. Padangas galima laikyti tiek garaže, tiek rūsyje, net ir balkone, bet tik tuo atveju, jei padangos bus apsaugotos nuo saulės spindulių, nebus temperatūros svyravimų, nebus skersvėjų, nebus galimi jokie kontaktai su cheminėmis medžiagomis, bus sausa. Visgi, neretai balkonai bei rūsiai neatitinka šių kriterijų. Rasti tinkamą vietą padangoms gali būti kiek sunku, ypač tiems, kurie neturi garažo. Norint, jog padangos išliktų kokybiškos ilgai, reikėtų parūpinti ne tik tinkamą vietą, bet ir pasirūpinti padangomis. Yra itin svarbu, jog jos būtų nuplautos, taip pat ir kruopščiai nuvalytos. Jei padangos yra sumontuotos ant ratlankių, tuomet jas galima laikyti horizontaliai sukrautas vieną ant kitos, jei padangos yra numontuotos, tuomet reikėtų laikyti vertikaliai.

Kodėl yra svarbu tinkamai laikyti vasarines padangas?

Yra dalis vairuotojų, kurie nesirūpina vasarinėmis padangomis šaltuoju metų laiku. Gali būti, jog net ir nesirūpinant padangos išliks kokybiškos. Taip gali pasitaikyti tuo atveju, jei padangos buvo laikytos bent kiek tinkamomis sąlygomis. Tačiau jei padangos buvo paliktos ilgam laikotarpiui visiškai netinkamoje vietoje ir pozicijoje, tuomet gali tekti nusivilti pavasario pradžioje ir pirkti naujas padangas. Nėra paslaptis, jog padangos nusidėvi važiuojant, taip pat ir sensta, tačiau yra vairuotojų, kurie nežino, jog netinkamai laikomos padangos taip pat gali nusidėvėti greičiau. Norint išlaikyti padangas kaip įmanoma ilgiau kokybiškas, reikėtų jomis tinkamai pasirūpinti ne tik vasaros metu, bet ir tinkamai laikyti žiemą.

Kada reikėtų keisti padangas?

Vasarines padangas galima naudoti tik šiltuoju metų laiku. Jos jokiu būdu negali būti naudojamos šaltuoju metų laiku ne tik dėl to, jog nusidėvės, bet ir dėl to, kadangi tai nėra saugu. Vasarinių padangų negalima naudoti nuo lapkričio 10 dienos iki balandžio 1 dienos. Reikėtų atsižvelgti į tai, jog pavasarį nėra skubos keisti padangas. Vasaros metu gali būti naudojamos ir žieminės padangas. Žinoma, to daryti tikrai nereikėtų, nes žieminės padangos nusidėvės. Tačiau jei balandžio mėnesį dar nėra šilti orai, tuomet galima laikyti žiemines padangas ir ilgiau. Toks pasirinkimas yra galimas tik tuo atveju, jei žieminės padangos nėra dygliuotos. Priešingu atveju jas pakeisti yra būtina. Svarbu yra vasarines padangas nuimti iki lapkričio 10 dienos, priešingu atveju gali tekti ne tik sugadinti padangas, bet ir gauti baudą.