Pagrindinis Straipsniai

Pasiruošimas vasarai: kada reikia pakeisti automobilio padangas?

Pasiruošimas vasarai: kada pakeisti automobilio padangas?


Ryški saulė ir teigiama oro temperatūra rodo, kad žiemos padangų sezonas pamažu baigiasi. Atrodo, kad tokie orai vairuotojams primena artėjančią vasarą, todėl laikas pagalvoti apie padangų keitimą. Kada yra geriausias laikas siųsti žiemines padangas į garažą ir nusipirkti vasarinį ratų komplektą? Kaip tinkamai apskaičiuoti ir laiku paruošti šiltajam laikotarpiui skirtas padangas? Sužinokime.


Visų pirma reikia prisiminti, kad žieminės ir vasarinės padangos viena nuo kitos skiriasi gumos mišinio sudėtimi ir protektoriaus dizainu. Jie yra skirti įvairiems temperatūros rodikliams ir specifinei važiuojamosios kelio dalies būklei, kuri labai priklauso nuo klimato ypatybių.


Atkreipkite dėmesį į oro ir kelio sąlygas!


Deja, neįmanoma tiksliai nustatyti momento, kuris būtų optimalus žieminėms automobilių padangoms pakeisti. Oras yra gana permainingas ir nenuspėjamas. Dažnai šią problemą reikia išspręsti pradedant nuo asmeninės patirties. Nepaisant to, ekspertai pataria nedelsti perėjimo prie vasarinių padangų, jei naktinė temperatūra pradeda viršyti 0 ° С.


Svarbiausia neskubėti ir atidžiai stebėti orų prognozes. Jei pavasario dieną džiugina šiluma ir kritulių trūkumas, tai nereiškia, kad rytas nepakenčia šalčio ir dėl padidėjusios drėgmės keliuose nesusidarys plonas ledo plutos sluoksnis. Šis veiksnys gali akimirksniu pabloginti ratų sukibimo savybes ir padidinti automobilio stabdymo kelią.


Modeliai su šipais turėtų „išeiti atostogų“ dar anksčiau. Kai tik baigiasi stiprios šalnos, keliuose dingsta ledas ir sniegas, o termometras pastebimai auga į viršų, vairuotojas turėtų nedelsdamas atsiminti apie vasarines padangas. Pagrindinis kriterijus yra nakties temperatūra. Kuo aukštesnė nei 0 ° C temperatūra, tuo pavojingesnis automobilio savininkui yra važiuoti žieminėmis padangomis. Sausame kelyje dygliuoti ratai greitai susidėvi, nes jie skirti apledėjusiam ir sniegu padengtam paviršiui.

 


Švarus važiuojamasis kelias sunaikins gumos struktūrą šaltoms poroms. Be to, žiemos gumos mišinys, veikiamas šiltų orų, taps dar minkštesnis ir elastingesnis, o tai žymiai praras sukibimą. Žiemos automobilių sezono pabaiga yra didžiulė atsakomybė automobilių entuziastams. Iš tikrųjų sezoniniai ratų pakeitimai garantuoja saugumą ir vairavimo patogumą, sumažindami avarijų riziką. Jei vis dar abejojate, ar verta iš anksto nusipirkti naują padangų komplektą ir užsiregistruoti padangų dirbtuvėse, siūlome pagrindinių vasarinių padangų privalumų sąrašą.


Vasarinių padangų pranašumai:


Visų pirma, vasarinės padangos turi ypatingą cheminę sudėtį. Skirtingai nuo žieminėmis padangomis, jos laikomos griežtesnėmis ir elastingesnėmis. Todėl šiltam sezonui suprojektuotos padangos gali atlaikyti aukštą temperatūrą ir išlikti veiksmingos ant karšto asfalto.


Vasarinės padangos turi mažiau ryškų protektoriaus modelį, palyginti su daugeliu žieminių modelių. Tai paaiškinama tuo, kad šios rūšies guma nėra pritaikyta pravažiuoti keliais, padengtais sniegu. Tačiau gamintojai tiekia vasarines padangas su įvairių formų funkcinėmis lamelėmis ir daugybe tarpsnių, užtikrinančių ratų manevringumą ir stabilumą.


Vasarinės padangos gerai elgiasi sausoje ir šlapioje kelio dangoje. Daugelis prekių ženklų atskirai orientuojasi į lietingiems orams pritaikytų padangų projektavimą. Paprastai tokiuose modeliuose yra specialūs gilūs grioveliai, kurie pašalina vandenį iš kontaktinio pleistro ir neleidžia atsirasti akvaplanui.


Aukštos kokybės vasarinės padangos skleidžia mažą vairavimo triukšmą ir turi platų greičio diapazoną.