Pagrindinis Straipsniai

Kur dėti nebereikalingas padangas?

 

Atsakingas vairuotojas turi ne tik pasirūpinti, jog važinėtų su kokybiškomis padangomis, kurios nekeltų grėsmės nei vairuotojui, nei aplinkiniams, bet ir užtikrinti, jog senos padangos būtų paliktos atsakingai. Jei vairuotojas padangas įsigijo fizinėje parduotuvėje, tuomet greičiausiai jam neteks galvoti, kur palikti padangas. Kiekvienas pardavėjas privalo pasiūlyti paimti senas pirkėjo padangas. Padangas galima palikti ne tik pas pardavėją, bet ir pas padangų montavimo specialistą. Jei padangos buvo įsigytos iš ne iš parduotuvės, o iš asmens, kuris pardavė naudotas padangas ir buvo pakeistos savarankiškai, tuomet lieka keli kiti variantai. Padangas galima palikti didelių gabaritų surinkimo aikštelėse. Aikštelė gali būti randama bet kurioje savivaldybėje, todėl šis variantas yra tikrai tinkamas kiekvienam. Visgi, jei toks sprendimas netinka, yra galimi ir kiti variantai. Kai kurios privačios bendrovės bei įmonės priima padangas neribotais kiekiais. Gerai yra tai, jog visos šios paslaugos yra nemokamos. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog juridiniai asmenys padangų atliekas privalo atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo rašytinę sutartį.

Kodėl yra svarbu tinkamai išmesti padangas?

Padangų keitimas gali liesti ne tik finansus, bet ir laiką. Deja, bet itin dažnai nutinka, jog keičiant padangas tenka sugaišti itin daug laiko. Svarbu ne tik išsirinkti tinkamas padangas, bet ir gauti geriausią kainą, taip pat ir pasirūpinti senomis padangomis. Tai padaryti yra itin svarbu, nes netinkamai išmetus padangas gali tekti ne tik gauti įspėjimą, bet ir baudą. Padangų negalima palikti pamirškėse bai laukuose, nes šios suyra tik per 120 - 140 metų. Dar blogiau yra jas deginti. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, jog padangos gali būti perdirbtos. Būtent dėl šios priežasties yra itin svarbu jas palikti tinkamoje vietoje.

Ar nebereikalingos padangos gali būti parduotos?

Neretai vairuotojai renkasi ne naujas padangas, o naudotas. Tokį pasirinkimą dažniausiai lemia finansinė padėtis. Jei padangos prireikė skubiai, tuomet gali būti, jog yra sunku greitai surinkti reikiamą sumą. Parduoti nereikalingas padangas yra galima, tačiau būti reikėtų itin sąžiningiems. Visų pirma, reikėtų atkreipti dėmesį į padangos būklę. Jei vizualiai matosi, jog padanga nebėra kokybiška, tuomet reikėtų ne parduoti, o išmesti. Reikėtų atkreipti dėmesį ir į padangos amžių. Nėra paslaptis, jog padangos sensta. Net ir nenaudojamos padangos gali būti nesaugios, jei sulaukė 8 - 10 metų. Itin svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog net ir itin kokybiškai atrodančios padangos nebėra saugios, jei sulaukė daugiau nei 10 metų. Tik itin išskirtiniais atvejais senos padangos gali būti saugios. Jei padangos yra iki 7 - 8 metų, galima bandyti jas parduoti, tačiau pirkėjas būtinai turėtų būti informuotas apie jų amžių.