Pagrindinis Straipsniai

Kaip pasirinkti lengvojo lydinio ratus?

Kiekvienas vairuotojas periodiškai galvoja kaip patobulinti savo automobilį, patobulinti jo techninius ir vizualinius pranašumus. Naujų diskų pirkimas yra viena populiariausių tiuningo parinkčių, kurios dėka jūsų transporto priemonė pabrėžia individualų vaizdą. Bet, deja, ne visi automobilių savininkai yra susipažinę su lengvojo lydinio ratlankių pasirinkimo subtilybėmis. Į kokius niuansus reikėtų atsižvelgti tokiu atveju?


Pirkdami ratlankius, pirmiausia paskirkite sau konkrečias kainų ribas. Šiuolaikinės parduotuvės siūlo platų asortimentą iš populiariausių gamintojų ir mažai žinomų prekės ženklų modelių. Tuo pačiu metu to paties dydžio produktai gali nustebinti reikšmingais išlaidų skirtumais. Pasirinkite prekių ženklus, kuriais pasitikite, daugiausia dėmesio skirdami aukštos kokybės gaminiams.


Dizaino kūrybiškumas kuriant lengvo lydinio ratus yra neribotas. Galite rasti klasikinių ir originalių modelių, paprastų ir sudėtingų formų, lakoniškų ir ryškių spalvų. Pasirinkimas priklauso nuo jūsų asmeninių norų. Svarbiausia, kad ratai harmoningai papildytų automobilį.

Ko gero, svarbiausias lengvojo lydinio ratlankių pirkimo ir montavimo kriterijus yra dydžio atitikimas automobilio prekės ženklui. Yra keletas funkcijų, kurių jokiu būdu negalima ignoruoti.


Pirma, kiekvienas diskas turi specifinį tvirtinimo skersmenį. Jis turėtų idealiai atitikti vidinį padangos skersmenį! Jūs turite teisę derinti didelį lietaus diską ir žemo profilio padangas. Bet tuo pačiu galite smarkiai pakenkti pakabos veiksmingumui. Nepamirškite, kad bet kuriame automobilyje yra pakabos sistema, skirta tik vienokiam ar kitokiam apkrovos laipsniui. Pažeidžiant leistinas normas, kenčia viso mechanizmo funkcionalumas.


Antra, atkreipkite dėmesį į tokį nustatymo parametrą, kaip liejamo disko iškyša. Ši vertė išmatuota milimetrais ir parodo tarpą tarp sąlyginės disko simetrijos linijos ir jo pritvirtinimo taško. Ši savybė vaidina nepaprastai svarbų vaidmenį, nes nuo važiavimo ratu priklauso optimalus šoninių apkrovų santykis, nuo kurio priklauso pagrindinių pakabos dalių veikimas judant. Atsakingas automobilių entuziastas tikrai išstudijuos automobilių gamintojo patarimus ir suteiks pirmenybę lengvojo lydinio ratlankiams teisingai išvykstant. Neatsargus požiūris į tokius reikalavimus žada mirtinus kelių eismo įvykius ir galimą pavojų žmonių gyvybėms.


Trečia, svarbu skylių dydis ir kiekis. Pirkite lengvo lydinio ratus su PCD (apskritimo, jungiančio skylių centrus, skersmuo), kuris nurodytas mašinos techniniame aprašyme. Kitaip tariant, lengvo lydinio ratų PCD ir PCD automatinio veikimo dokumentuose turi sutapti.


Ketvirta, lengvo lydinio ratai yra aprūpinti tvirtinimo varžtais, kuriuos taip pat rekomenduojama naudoti laikantis kai kurių taisyklių. Patikrinkite jų dizainą: trumpi varžtai gali blogai pritvirtinti ratą, o pernelyg ilgi produktai važiuodami pagauna automobilio pakabos elementus.


Rinkdamiesi lengvojo lydinio ratus, negalvokite apie taupymą. Prastai vykdomi modeliai greitai susidėvi, o abejotinas jų patvarumas lemia nepataisomas avarines situacijas. Tokie diskai dažnai yra padengiami medžiagomis, kurios kuo greičiau nuplaunamos, prarandant originalų patrauklumą.