Pagrindinis Straipsniai

Kurį vasarinių padangų protektorių pasirinkti?

Rinkdamiesi vasarines padangas, atkreipkite ypatingą dėmesį į protektoriaus modelį. Tai gali būti kryptinė, simetrinė ar asimetrinė. Padangų konstrukcija rodo jų pritaikomumą tam tikroms oro ir kelio sąlygoms. Kuris protektoriaus raštas yra efektyvesnis? Atsakymą rasite mūsų straipsnyje.

 

Simetriškas protektoriaus raštas

 

• Šio modelio vasarinės padangos yra klasikinio dizaino. Tiesą sakant, šis dizainas yra labiausiai paplitęs tarp vairuotojų, nes jis puikiai tinka kasdienėms kelionėms po miestą. Be to, guma, turinti simetrišką protektorių, paprastai reiškia žemų kainų modelius arba padangas, priklausančias vidutinei kainų kategorijai.


• Šis tipas geriausiai jaučiasi esant sausai kelio dangai. Dėl šlapio kelio ir greito manevravimo šiuo atžvilgiu „simetrijos“ galimybės yra šiek tiek ribotos. Ekspertai nerekomenduoja naudoti padangų su tokiu protektoriumi lietingu oru, o ypač - viršyti greitį ir staigiai įvažiuoti į kampus. Tačiau esant ramiam ir tiksliam vairavimo stiliui, kanalizacijos kanalai visiškai susidoros su savo pareigomis. Ypač jei montavote patikimo gamintojo padangas.


• Simetriškas strypų išdėstymas sumažina ratų keliamą triukšmą. Jis yra tylus ir manevringas už prieinamą kainą, garantuoja ilgą tarnavimo laiką. Šio tipo padangų konstrukcija sukelia mažiausiai problemų keičiant ratus, nes nėra griežtų techninių nurodymų. Todėl prireikus visada galite lengvai uždėti atsarginę padangą ant bet kurios ašies.


 

Kryptinis protektoriaus raštas


• Šiam tipui būdingos dvi pagrindinės savybės: pirma, sportiškas dizainas ir antra - puikus elgesys lietingu oru. Vienkryptė lamelės kompozicija rodo pagerėjusias greičio galimybes ir sugebėjimą atsispirti hidroplanavimui šlapiais keliais. Padangos, ant kurių dedamas toks raštas, puikiai tiks važiuojant per pudras, nes specialūs grioveliai greitai pašalins vandenį iš kontaktinio pleistro.


• Kryptinės padangos taps patikimu kompanionu vairuotojui, kuris renkasi drąsų ir užtikrintą vairavimo stilių. Tai yra geras sprendimas tiems, kurie ne tik važinėja miesto keliais, bet ir ilgoms kelionėms vyksta priemiesčio magistralėse. Nepaisant to, vairuotojui gali būti sunku važiuoti dideliu greičiu. Kadangi tokio protektoriaus struktūra pritaikyta efektyviam vandens nutekėjimui, išoriniai plyšiai gali būti nepakankamai standūs, o tai šiek tiek pablogina krypties stabilumą.


• Kryptinis protektoriaus raštas paprastai yra triukšmingesnis, palyginti su išilginiais simetriškų padangų elementais. Pirmiausia verta pagalvoti apie vairuotojus, kuriems svarbus akustinis vairavimo patogumas.


• Kryptines padangas nepatogu iš naujo sumontuoti, ypač kritinėmis situacijomis. Jie gali pasisukti tik viena kryptimi, kuri yra nurodyta gaminio šoniniame paviršiuje. Būtina griežtai atskirti kairįjį ir dešinįjį ratą, todėl. Kitaip bus sunku numatyti, kokios atsarginės padangos jums prireiks, jei padangos bus apgadintos.


Asimetrinis protektoriaus raštas


• Vasarinės padangos šiame variante išsiskiria universaliu pasiruošimu įvairioms oro ir kelio sąlygoms. Asimetrija tradiciškai projektuojama pačiomis įvairiausiomis ir ne trivialiomis formomis, suskirstytomis į keletą funkcinių zonų.


• Asimetrinio protektoriaus išorinėje pusėje yra tvirtesnės dalys, kurios padidina automobilio stabilumą kampuose. Interjere yra platūs kanalai, todėl sumažėja akvaplanavimo rizika. Maži garbanoti plyšiai pagerins sukibimą, o tvirtas centrinis šonkaulis užtikrins gerą valdymą.


• Turbūt vienintelis neigiamas bruožas gumos, turinčios tokią struktūrą, yra didesnė kaina. Be to, montuodami turėtumėte atkreipti dėmesį į ženklus, kurie padeda nustatyti išorinę ir vidinę padangų puses.


 

Visų tipų vasariniai protektoriai turi savo privalumų ir trūkumų. Viskas priklauso nuo klimato sąlygų, kelių specifikos ir jūsų vairavimo stiliaus.