Pagrindinis Straipsniai

Ką daryti su senomis padangomis?

Net jei automobilio padangos eksploatuojamos labai atsargiai, vis tiek Jums nepavyks išvengti protektoriaus susidėvėjimo, po to būtina pakeisti padangas. Tačiau ką daryti su senomis padangomis? Jei protektoriaus raštas dar nėra visiškai susidėvėjas, o padangas jau pakeitėte, tokiu atveju geriausias sprendimas būtų parduoti naudotas padangas. Senas padangas galite parduoti specializuotose parduotuvėse arba skelbimų svetainėse.

Kaip parduoti senas padangas?

Tiesą sakant, naudotų padangų pardavimas yra problemos perkėlimo iš vieno peties į kitą dalykas, nes padangų negalima tiesiog pasiimti ir mesti kur nors nuošalyje. Padangas sudaro komponentai, kurie labai ilgai skyla, tuo pačiu išskirdami kenksmingas ir toksiškas medžiagas į dirvą ir orą. Bet ne tik dėl cheminio apsinuodijimo gresia nenaudojama padanga, bet ir ištisos uodų kolonijos, o kartais ir žiurkės, dažnai apsigyvena išmestaose padangose. Taip pat padangas labai lengva uždegti, o po to atmosferoje išsiskirs daug nuodų. Lietuvos administraciniame kodekse ir aplinkosaugos teisės aktuose yra numatytos baudos už naudotas senas padangas. Norint atsikratyti jų nepakenkiant aplinkai, būtina gražinti padangas perdirbti. Neįmanoma savarankiškai išmesti padangų, tačiau tam yra specialios organizacijos, kurios naudoja šiuolaikines technologijas. Iš perdirbtų padangų galite gauti trupinius, kurie yra gera žaliava asfaltui kloti. Kai kuriose gamyklos sumontuota speciali įranga, su kuria perdirbta sena guma, o jos komponentai gali būti naudojami naujoms padangoms ar kitiems gaminiams gaminti.

 

 

Kaip savarankiškai „perdirbti“ padangas?

Daugeliu atvejų senų padangų pristatymas perdirbti yra nemokama paslauga. Todėl užuot tiesiog išmetę padangas miško pakraštyje, geriau atiduokite jas specializuotai įmonei. Tačiau mažuose miesteliuose, deja, sunku rasti panašių vietų senoms padangoms pristatyti. Kai kurios įmonės už tam tikrą mokestį priima naudotą gumą. Tai būdinga toms vietovėms, kuriose nėra surinkimo punktų. Tokios organizacijos reikalauja mokėti pinigus už kiekvieną atvežtą padangą. O jei nenorite vargintis su padangomis, tada teikiama speciali paslauga - padangų surinkimas iš namų. Bet tokia paslauga brangiai kainuos. Čia turite būti ypač atsargūs, nes dažnai šios įmonės jų niekur neveža ir neperdirba padangų, o tiesiog realizuoja jas sąvartyne. Jei nenorite išmesti pinigų, bet nežinote, kaip kitaip atsikratyti senomis padangomis, galite jas naudoti ūkyje. Taigi, keleivių ir sunkvežimių padangos dažnai naudojamos kaip kraštovaizdžio dizaino elementai. Iš naudotų padangų įrengiamos specialūs kliūčių ruožai vaikų ir sporto aikštelėse. Kai kuriuose aukštybinių pastatų kiemuose gyventojai iš senų padangų kuria tikrus skulptūros darbus. Bet prieš kur nors pritaikydami gumą, turite pagalvoti, kokius pavojus ji gali sukelti netinkamai laikant. Labiausiai pagrįstas sprendimas norint išvengti skilimo yra padangų dažymas aliejiniais dažais arba kompozicine emaliu. Svarbiausia, kad ši danga nebūtų nuplaunama lietaus metu. Verta paminėti, jog yra dar vienas būdas perdirbti padangas. Tačiau tai ne mažiau pavojinga nei ankstesni metodai.