Pagrindinis Straipsniai

Kaip pačiam sumontuoti padangas?

Padangas tenka keisti bent kelis kartus per metus. Dažniausiai žmonės renkasi autoservisą. Padangų montavimas autoservise užtrunka vos kelias minutes, o kartais net ir mažiau. Profesionalūs mechanikai turi reikiamą įrangą, taip pat ir didelę patirtį, todėl tai padaryti gali greitai ir lengvai. Visgi, pasitaiko, jog žmonės nori sutaupyti ir renkasi montavimo darbus atlikti savarankiškai. Toks sprendimas gali būti itin rizikingas, tačiau kartais pasiteisina.

 

Norint savarankiškai sumontuoti padangas, pradėti reikėtų nuo ratlankio ir padangos. Ratlankį reikėtų padėti ant kieto ir lygaus paviršiaus, tuomet reikėtų uždėti padangą. Padangos kraštus reikėtų patepti muilu ar alyva. Taip ji lengviau užslys ant ratlankio. Tai atlikus galima pradėti montavimą. Keliu reikėtų prispausti padangos pusę, kuri yra ant žemės, o kitą pusę, kuri turėtų kabėti ore, reikėtų pradėti spausti rankomis. Jei jėgos užtenka, tuomet pusė padangos turėtų atsidurti ant ratlankio. Jei jėgos neužtenka, tuomet reikėtų pasikviesti pagalbos.

 

 

Norint užmontuoti antrą pusę, prireiks gerokai daugiau pastangų. Tam prireiks metalinio strypo arba laužtuvo, kuris būtų “L” formos. Jį reikėtų įkišti tarp ratlankio ir neužmontuotos padangos pusės ir pradėti lenkti link savęs. Veiksmą reikėtų kartoti tol, kol padanga užsimontuos. Gali būti, jog kils sunkumų, nes dažnai pasitaiko, jog vieną vietą užmontavus, kita nuslysta. Norint išvengti to, reikėtų užmontuotas dalis stipriai spausti koja.

 

Uždėjus abi puses, seka kiti darbai. Reikia padangas pripūsti. Tai daryti reikėtų itin atsargiai. Iš tikrųjų padanga dar nėra užsimontavusi ant rėmo. Pučiant padangą atsiradęs spaudimas priverčia kraštelius ant ratlankio kraštuose specialiai padaryti griovelių. Dėl esamo per didelio spaudimo guma gali nušokti ir pataikyti į asmenį, kuris atlieka montavimą. Dėl to reikėtų tai daryti itin atsargiai. Todėl yra būtina naudoti kompresinę pompą ir laikytis saugaus atstumo. Yra rekomenduojama nepūsti iš karto viso oro. Pripūsti reikėtų 3/4  ir tuomet palaukti kelias minutes. Jei guma pati nenuslydo į ratlankio griovėlius, tuomet reikėtų pabaigti pompuoti orą.

 

Atlikus šį veiksmą galima džiaugtis, nes padanga yra paruošta. Nors procesas iš pažiūros gali pasirodyti itin lengvas, taip tikrai nėra. Ne kiekvienas gali tai padaryti, nes reikia turėti ne tik patirties, bet ir jėgos. Savarankiškai sumontuoti padangas galima, tačiau rekomenduojama tai patikėti specialistams, kurie visą šį darbą atliks teisingai ir greitai.