Pagrindinis Straipsniai

Kada reikia keisti vasarines padangas į žiemines?

Kiekvienas vairuotojas žino, jog padangas tenka keisti bent du kartus per metus. Vasarinėmis padangomis galima naudotis tik šiltuoju metų laiku. Artėjant šaltiems orams, jas reikėtų keisti. Tai padaryti yra būtina dėl kelių priežasčių. Pagrindinė priežastis yra ta, jog žiemos metu naudoti vasarines padangas yra draudžiama. Nepakeitus padangų, gali tekti mokėti baudą ir vis tiek pakeisti padangas, kurios netinka esamam sezonui. Kita priežastis yra ta, jog vasarinės padangos naudojamos žiemos metu greičiau nusidėvi. Jos nėra pritaikytos žemai oro temperatūrai, taip pat netinka žiemos metu esančiai kelio dangai. Padangos ne tik greičiau susidėvės, bet ir bus nesaugios. Yra nurodyta diena, iki kada galima naudoti vasarines padangas. Jos gali būti naudojamos iki lapkričio 10 dienos, nes nuo lapkričio 10 dienos iki kovo 31 dienos yra draudžiama naudoti vasarines padangas. Datos, nuo kada galima keisti vasarines padangas, nėra. Tai daryti galima lapkričio pradžioje, spalio pabaigoje, galima ir gerokai anksčiau, tačiau tai nėra patartina. Žiemines padangas galima naudoti tiek vasaros sezonu, tiek žiemos, todėl vairuotojas gali rinktis, kada keisti padangas, svarbu, jog nedarytų to per vėlai. Reikėtų atsižvelgti į tai, jog pakeitus padangas per anksti, galima pakenkti žieminėms padangoms. Taip yra dėl to, nes jos nėra pritaikytos karštiems orams. Jei padangos yra dygliuotos, tuomet per anksti jų keisti negalima. Dygliuotos padangos šiltuoju metų laiku yra draudžiamos.

 

 

Keli dalykai, kuriuos reikėtų žinoti:

 

Vasaros metu galima naudoti ne tik vasarines padangas. Šiltuoju metų laiku galima naudoti ir žiemines padangas, jei jos nėra dygliuotos. Vasaros metu galima naudoti ir universalias padangas. Universalios padangos gali būti naudojamos visais sezonais.

 

Padangas gali tekti keisti ne tik tada, kada baigiasi tinkantis sezonas. Dažnai pasitaiko, jog padangas tenka keisti ir viduryje vasaros. Taip pasitaiko tada, kada padangose atsiranda defektas arba yra naudojamos ne pagal paskirtį, todėl greitai susidėvi.

 

Itin svarbu yra pasirūpinti vasarinėmis padangomis ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir šaltuoju, kada jos yra laikomos rūsyje ar garaže. Netinkamai paliktos padangos gali susidėvėti ir gali tekti keisti net ir itin jaunas padangas. Svarbu yra padangas palikti tinkamoje vietoje, kur nebūtų saulės spindulių, būtų tinkama temperatūra, nebūtų skersvėjo. Itin svarbu yra padangas nuplauti ir nuvalyti. To nepadarius gali tekti nusivilti šiltuoju metų laiku, nes gali tekti keisti padangas.