Pagrindinis Straipsniai

Vasarinės padangos. Kaip jas pasirinkti?

Vasarinės padangos keičiamos pasibaigus šaltajam laikotarpiui ir žieminių padangų sezonui. Dalis vairuotojų skuba ieškoti ir įsigyti naujas vasarines padangas. Tačiau kaip jas išsirinkti teisingai ir nesuklysti? Mes plačiau aptarsime šią svarbią temą ir padėsime Jums atsakyti į rūpimus klausimus. Tikimės, kad šis straipsnis bus vertingas pagalbininkas ir vadovas renkantis vasarines padangas Jūsų automobiliui.

Kokios vasarinės padangos tinkamiausios?

Dažniausiai pasikartojantis vairuotojų klausimas renkantis naujas vasarines padangas – tai kaip gi jas išsirinkti nesuklystant ir nepermokant? Prioritetinis kriterijus visada turėtų būti Jūsų ir aplinkinių saugumas kelyje. Taip pat, derėtų atkreipti dėmesį į padangos pagaminimo metus. Rekomenduojama, jog padangos būtų nesenesnės nei 5 metai nuo pagaminimo datos. 

Be abejo, Jūs turite žinoti ir tinkamus padangos matmenis Jūsų automobilio modeliui. Šią svarbią informaciją galite rasti automobilio gamintojo techniniame vadove, priekinėse durelėse, internete arba kreiptis į mūsų darbuotojus. Netinkamai pasirinkus padangų dydį, Jūs neišvengiamai susidursite su keletą keblumų: bus rodomi klaidingi spidometro duomenys, suprastės automobilio valdomumas, padažnės važiuoklės dalių gedimai bei pagreitės padangų dilimo sparta, padidės kuro sąnaudos ir CO2 tarša. 

Jei automobilis turi garantiją, labai tikėtina, kad ji bus panaikinta pardavėjo dėl techninių specifikacijų reikalavimų nesilaikymo. Tad visada laikykitės gamintojo rekomendacijų ir padangų dydžių nurodymų konkrečiai transporto priemonei, nes tik taip užsitikrinsite saugias, ekonomiškas ir ilgaamžes keliones bei gausite maksimalią eksploatacinę naudą. 

Koks padangų pasirinkimas geriausias?

Dažnai susiduriame su vairuotojais, kurie, vardan taupumo, nusprendžia žiemines padangas eksploatuoti ir vasarą. Tai yra esminė ir žalinga klaida. Venkite tokio sprendimo, nes vienintelis teisingas pasirinkimas vasarai yra vasarinės padangos. Jos yra specialiai sukurtos būtent šiltajam metų laikotarpiui, yra sertifikuotos ir pilnai atitinka šiam sezonui keliamus reikalavimus.

Vasarinių padangų gamybos pagrindas - kietas gumos mišinys, tad jos yra mažiau elastingos. Tuo tarpu žieminės padangos, kylant oro temperatūrai, tampa vis minkštesnės ir elastingesnės. Šių savybių dėka, vasarinės padangos turi mažesnį riedėjimo pasipriešinimą, dėvisi lėčiau, mažesnis keliamas triukšmas, riedėjimas maksimaliai tylus, didesnis vairavimo komfortas, automobilis stabilesnis, o stabdymo kelias ant šlapios kelio dangos yra trumpesnis. Eksploatuodami vasarines padangas, Jūs visada džiaugsitės mažesnėmis kuro sąnaudomis. Taip pat, vasarinės padangos, įsigytos atstovybėse, atitinka visus aukščiausius ES keliamus reikalavimus vairavimui šiltuoju laikotarpiu. Jos tikslingai sukurtos vairavimui tiek ant šlapios, tiek ir sausos dangos, užtikrina deramą saugumą vasarinių padangų sezono metu.

Stebėkite padangos protektoriaus gylį

Stebėkite ir periodiškai tikrinkite padangos protektoriaus gylį, kad žinotumėte ir nespėliotumėte, kada atėjo laikas jas keisti į naujas. Tinkamas nesudilęs padangos protektorius yra vienas pagrindinių saugumo faktorių kelyje. Lietuvoje leidžiamas minimalus vasarinių padangų protektoriaus gylis yra 1,6 milimetro, tačiau nepamirškite, jog tai yra kritinė riba ir šios padangos saugumas yra minimalus, ypač važiuojant didesniu greičiu ant šlapios kelio dangos.

Taip pat, vasarinių padangų ilgaamžiškumas priklauso ir nuo padangų eksploatavimo pobūdžių, tokių kaip: vairavimo stilius, kelio danga, variklio galia, pagreitėjimų ir stabdymų dažnumas, vidutinis greitis ir pan. Jei dažniausiai važiuojate didesniu greičiu ir magistraliniais keliais bei dažnai staigiai stabdote, tikėtina, kad padangos eksploatacinis laikotarpis sutrumpės beveik dvigubai lyginant su ramiu ir tolygiu važiavimu miesto keliais.