Vasarinės padangos. Kaip jas pasirinkti?

Pagrindinis Straipsniai Vasarinės padangos. Kaip jas pasirinkti?

Vasarinės padangos.

Pasibaigus žieminių padangų sezonui vairuotojai skuba ieškoti naujų vasarinių padangų. Tačiau kaip išsirinkti? Mes pabandysime atsakyti į šį klausimą. Tikimės, kad tai bus geras pagalbininkas, renkantis padangas Jūsų automobiliui.

Kokias vasarines padangas pasirinkti ?


Pats pagrindinis vairuotojų klausimas, renkantis naujas vasarines padangas – kaip jas išsirinkti?
Pats pagrindinis kriterijus visada turėtų būti - saugumas. Taip pat derėtų atkreipti dėmesį į padangos pagaminimo metus, rekomenduojama, jog padangos būtų nesenesnės nei 5 metai. Beabejo Jūs turite žinoti ir tinkamus padangos išmatavimus Jūsų automobiliui, šią informaciją galite rasti automobilio vadove arba ją visadą suteiks mūsų konsultantai. Blogai pasirinkus padangų dydį Jūs susidursite su šiais keblumais: bus rodomi klaidingi spidometro duomenys, suprastės automobilio valdymo savybės, pagreitės automobilio važiuoklės dalių gedimai, taip pat pagreitės ir padangų dylimas, padidės kuro sąnaudos, jei automobilis turi garantiją, dažniausiu atveju ji bus panaikinta pardavėjo, dėl techninių specifikacijų nesilaikymo.
Visada laikykitės gamintojo nurodytų reikalavimų padangų išmatavimams, taip užtikrinsite saugias, komfortiškas, ekonimiškas bei ilgaamžes keliones.

Vasarinės padangos – geriausias pasirinkimas

Dažnai susiduriame su vairuotojais, kurie taupumo sumetimais nusprendžia žiemines padangas eksplotuoti ir vasarą ir tai yra viena iš didžiausių vairuotojų klaidų. Nedarykite šios klaidos, pats teisingiausias pasirinkimas yra – vasarinės padangos. Vasarinės padangos yra sukurtos būtent vasarai ir jos atitinka šiam sezonui keliamus aukščiausius reikalavimus.

Vasarinių padangų gumos mišinys paremtas kieto gumos mišinio pagrindu, todėl jos yra mažau elastingos, kai tuo tarpu žieminės padangos, esant aukštesnei temperatūrai tampa vis minkštesnės, elastingesnės. Dėl šių kriterijų vasarinės padangos turi mažesnį riedėjimo pasipriešinimą, padangos dėvisi lėčiau, padangų keliamas triukšmas taip pat yra maksimaliai tylus, vairavimo kokybė tampa aukštesnė, automobilis stabilesnis, stabdymo kelias ant šlapios kelio dangos trumpesnis.

Naudodami vasarines padangas Jūs visada džiaugsitės mažesnėmis kuro sąnaudomis.

Vasarinės padangos atitinka visus aukščiausius keliamus reikalavimus vairavimui vasarą.
Vasarinės padangos sukurtos varavimui tiek šlapiuose tiek sausuose keliuose. Jos užtikrina maksimalų saugumą vasarinių padangų sezono metu.

Nepamirškite stebėti padangos protektoriaus gylio

Visada stebėkite padangos protektoriaus gylį, kad žinotumėte, kada atėjo laikas keisti padangas, nes geros padangos vienas pagrindinių saugumo komponentų kelyje.
Lietuvoje leidžiamas minimalus vasarinių padangų protektoriaus gylis yra 1,6 milimetro, tačiau nepamirškite jog tai yra kritinė riba ir šios padangos yra minimaliai saugios ypač ant šlapios kelio dangos.

Vasarinių padangų ilgaamžiškumas taip pat priklauso ir nuo padangų eksplotacinių savybių, šios eksplotacinės savybės yra šios: vairavimo stilius, kelio danga, variklio galingumas, greitis kokiu dažniausiai tenka važinėti. Jei pagrinde važinėjate didesniais greičiais ir magistraliniais keliais, realu, kad padangos eksplotacinis laikotarpis sutrumpės dvigubai jei lyginsime su ramiu važiavimu miesto keliais.