Žieminės padangos. Kaip jas pasirinkti?

Pagrindinis Straipsniai Žieminės padangos. Kaip jas pasirinkti?

Žieminės padangos.

Kokias padangas pasirinkti ?


Jei ieškote kokybiškų ir saugių padangų žiemai, kertinis patarimas – nesirinkite universalių padangų. Šios padangos žymimos šiais padangų žymėjimais: AW (Any Weather), AS (All Seasons), 4S (Four Seasons), tik nesumaišykite su žymėjimu M+S (Mud + Snow), šiuo žymėjimu žymimos tiek žieminės padangos, tiek vasarinės padangos, tiek universalios padangos. Šis žymėjimas reiškia – padidinto pravažumo padanga. Žiūrint iš finansinės pusės universalios padangos atrodo patraukliausiai, tačiau kas tinka viskam, dažniausiu atveju netinka niekam. Žiemą su šiomis padangomis tikrai nebūsite saugūs ant ledo bei sniego, o vasarą priešingai, automobilis turės ilgą stabdymo kelią ant šlapios kelio dangos. Universalias padangas siūlytumėm rinktis tik tuo atveju, jei automobilį eksplotuojate labai retai ir dažniausiai jis eksplotuojamas vasarinių padangų sezono metu, kai oro temperatūra yra teigiama

Sprendimo metas.

Kieto mišinio žieminės padangos, minkšto mišinio žieminės padangos ar dygliuotos žieminės padangos Jūsų automobiliui tinkamiausios?

1. Dygliuotos žieminės padangos
yra geriausias pasirinkimas važiavimui apledėjusiais sunkiai pravažiuojamais keliais. Šių padangų stabdymo kelias, bus pats trumpiausias tiek ant ledo, tiek ant sniego, jei lyginsime su kieto ar minšto mišinio žieminėmis padangomis. Dygluotos padangos taip pat užtikrina žymiai geresnį sukibimą apledėjusiuose posūkiuose – automobilis nepraras savo stabilumo. Dygliuotos žieminės padangos dažnu atveju turės gilesnį padangos protektorių, tad šių padangų eksplotavimo laikas visada bus ilgiausias.

Tačiau reikėtų nepamiršti, kad daugelyje Europos šalių dygliuotos padangos yra uždraustos. Taip pat reikėtų įsivertinti ir tai jog žiemos Lietuvoje metai iš metų vis šiltėja ir atšiaurių oro sąlygų vis mažėja. Dar keli dygliuotų padangų trūkumai šie – juntamas pakankamai didelis padangos triukšmingumas taip pat dygliuotos žieminės padangos turi prastą sukibimą bei stabdymą ant šlapios kelio dangos. Su dygliuotomis žieminėmis padangomis pirmus 100 km patartina važiuoti ramiai, kad padanga įgautų savo darbinę kondiciją.

Išvada. Dygliuotos žieminės padangos skirtos prastai valomiems, apledėjusiems miesto ar kaimo keliams, kur reikalingas maksimalus pravažumas atšiauriomis sąlygomis.

2. Kieto mišinio žieminės padangos užtikrina geresnį sukibimą ant sausos, šlapios bei menkai apsnigtos kelio dangos. Kieto mišinio padangos dažniausiai turi aukštesnį greičio indeksą, tad su jomis, europos keliais galėsite važiuoti greičiau. Kieto mišinio žieminės padangos yra plačiausiai paplitusios visoje europoje.

Vis dėlto ant sunkiau pravažiuojamų, apsnigtų ar apledėjusių kelių, kieto mišinio padangos pasirodys prasčiausiai jei lyginsime, su minkšto mišinio žieminėmis padangomis ar dygliuotomis žieminėmis padangomis. Kieto mišinio padangų stabdymo kelias ekstremaliomis sąlygomis, kai lauko temperatūra neigiama, bus pats ilgiausias. Kieto mišinio žieminių padangų nerekomenduotumėme rinktis ir galiniais ratais varomų automobilių savininkams.

Išvada. Kieto mišinio žieminės padangos tinkamiausios vairuojant: gerai valomuosiuose magistraliniuose ar miesto keliuose, kur kelio danga šlapia ar mažai apsnigta. Kieto mišinio žieminės padangos labiau pritaikytos priekiniais ratais varomiems automobiliams.

3. Minkšto mišinio žieminės padangos arba kitaip skandinaviško tipo žieminės padangos, skirtos apledėjusiems, apsnigtiems, sunkiau pravažiuojamiems keliams, kai lauko temperatūra yra minusinė. Vairavimas bus komfortabilus, dėl mažo padangų triukšmingumo.

Tačiau esant pliusinei lauko ar kelio dangos temperatūrai, kai kelio danga šlapia arba sausa – Jūsų automobilis turės mažiausią stabilumą vairuojant ypač posūkiuose, o šių padangų stabdymo kelias esant teigiamai temperatūrai bus pats ilgiausias lyginant su dygliuotomis ar kieto mišinio žieminėmis padangomis. Minkšto mišinio žieminės padangos dažnu atveju turi ir pati žemiausią greičio indeksą, tad šios padangos pritaikytos lėtesniam vairavimui.

Išvada. Minkšto mišinio žieminės padangos pateisins Jūsų lūkesčius, jei mėgstate komfortišką, lėtesnį vairavimą, kai lauko ir kelio dangos temperatūrą yra minusinė ir dažnu atveju tenka vairuoti sunkiau pravažiuojamais keliais.