Pagrindinis Straipsniai

Žieminės padangos. Kaip jas pasirinkti?

Kaip teisingai pasirinkti žiemines padangas

Jei vairuojate kasdien ir ieškote kokybiškų bei saugių padangų žiemai, štai Jums profesionalų patarimas – nesirinkite universalių padangų. Universaliosios padangos žymimos šiais padangų žymėjimais: AW (angl. Any Weather), AS (angl. All Seasons), 4S (angl. Four Seasons). Tik nepainiokite su žymėjimu M+S (angl. Mud+Snow), nes šiuo ženklu žymimos tiek žieminės padangos, tiek vasarinės padangos, tiek ir universalios padangos ir šis žymėjimas reiškia, jog padanga yra padidinto pravažumo. Taip, finansiniu požiūriu universalios padangos atrodo patraukliausiai, tačiau universalumas turi savo kainą - kas tinka viskam, dažnu atveju, deramai netinka niekam. Žiemą su šiomis padangomis nebūsite pilnai užtikrinti ir saugūs važiuodami ant ledo, sniego ar šlapdribos metu, o vasarą - priešingai, automobilis turės ilgesnį stabdymo kelią ant šlapios kelio dangos. 

Universalias padangas siūlytumėm rinktis tik tuo atveju, jei automobilį vairuojate ne kasdien (pvz.: tik savaitgaliais) ir dažniausiai jis eksploatuojamas šiltuoju metų laiku, kai oro temperatūra yra pliusinė.

Apsisprendimo metas

Kieto mišinio žieminės padangos, minkšto mišinio žieminės padangos ar dygliuotos žieminės padangos? Kurios tinkamiausios Jūsų automobiliui?

1. Dygliuotos žieminės padangos yra geriausias pasirinkimas važiavimui apledėjusiais ir sunkiai pravažiuojamais keliais. Šių padangų stabdymo kelias bus pats trumpiausias tiek ant ledo, tiek ant sniego, jei lygintume su kieto ar minkšto mišinio bedyglėmis žieminėmis padangomis.
Taip pat, dygliuotos padangos užtikrina žymiai geresnį sukibimą apledėjusiuose posūkiuose, taigi automobilis nepraranda kryptinio stabilumo ir rieda ten, kur nukreiptas. Dažnu atveju, dygliuotos žieminės padangos turi gilesnį padangos protektorių, tad šių padangų eksploatavimo laikotarpis bus ilgiausias. Tačiau nepamirškite, kad daugelyje Europos šalių dygliuotos padangos yra uždraustos, kadangi gadina kelio dangą ir sukelią triukšmą. Taip pat, reikėtų įsivertinti ir tai, jog žiemos Lietuvoje metai iš metų šiltėja ir atšiaurių oro sąlygų vis mažėja arba jos būna trumpalaikės. 

Štai dar keletas dygliuotų padangų trūkumų: juntamas pakankamai didelis padangos triukšmingumas, dygliuotos žieminės padangos turi prastą sukibimą bei stabdymo kelią ant šlapios kelio dangos. Beje, dygliuotomis žieminėmis padangomis pirmuosius 100 km patartina pravažiuoti ramiai ir be staigių stabdymų, kad padanga įgautų savo darbinę kondiciją ir maksimalų našumą.

Išvada #1

Dygliuotos žieminės padangos skirtos gausiai snieguotiems ir prastai valomiems, apledėjusiems miesto ar nuošaliems kaimo ir miško keliams, kur reikalingas maksimalus pravažumas atšiauriomis žiemos sąlygomis.

2. Kieto mišinio žieminės padangos užtikrina geresnį sukibimą ant sausos, šlapios ir menkai apsnigtos kelio dangos. Dažniausiai, kieto mišinio padangos turi aukštesnį greičio indeksą, tad jomis Europos keliais galėsite važiuoti greičiau. Kieto mišinio žieminės padangos yra plačiausiai paplitusios daugelyje Europos šalių ir Lietuvoje. Vis dėlto ant sunkiau pravažiuojamų, apsnigtų ar apledėjusių kelių, kieto mišinio padangos pasirodys prasčiausiai, jei lyginsime su minkšto mišinio žieminėmis padangomis ar dygliuotomis žieminėmis padangomis. Be to, kieto mišinio žieminių padangų nerekomenduojame rinktis galiniais ratais varomų automobilių savininkams.

Išvada #2

Kieto mišinio žieminės padangos tinkamiausios vairuojant gerai valomais magistraliniais ir miesto keliais, kur kelio danga yra drėgna ar mažai apsnigta. Kieto mišinio žieminės padangos geriausiai tinka priekiniais ratais varomiems automobiliams.

3. Minkšto mišinio žieminės padangos arba skandinaviškojo tipo žieminės padangos, skirtos apledėjusiems, apsnigtiems, sunkiau pravažiuojamiems keliams, kuomet lauko temperatūra yra minusinė. Šiuo atveju, vairavimas bus pakankamai komfortiškas nedidelio padangų triukšmingumo dėka. Tačiau, esant pliusinei lauko ar kelio dangos temperatūrai kai kelio danga šlapia arba sausa, Jūsų automobilis turės mažiausią stabilumą posūkiuose ar lenkiant. Dažnu atveju, minkšto mišinio žieminės padangos turi ir patį žemiausią greičio indeksą, tad jos pritaikytos lėtesniam ir ramesniam vairavimui.

Išvada #3

Minkšto mišinio žieminės padangos pateisins Jūsų lūkesčius, jei mėgstate komfortišką, saugų, lėtesnį ir ramų vairavimo stilių, kai lauko ir kelio dangos temperatūrą yra minusinė ir, dažnu atveju, tenka vairuoti sunkiau pravažiuojamais apsnigtais keliais.