Pagrindinis Straipsniai

Koks turi būti padangų slėgis?

Kiekvienas atsakingas vairuotojas žino, jog yra itin svarbu pasirūpinti ne tik turimu automobiliu, bet ir padangomis. Itin svarbu, jog padangos būtų kokybiškos, be defektų, taip pat itin svarbus yra padangų slėgis. Per aukštas padangų slėgis gali turėti įtakos greitesniam centrinės padangos dalies dilimui, dėl aukšto slėgio bus prastesnis sukibimas, mažesnis komfortas, papildomai bus apkraunama ir greičiau dėvėsis pakaba. Jei padangų slėgis yra per žemas, tuomet greičiau dyla padangos kraštai, suprastėja automobilio valdymo savybės, stipriai apkraunama pažeidžiama šoninė konstrukcija, padidėja kuro sąnaudos, yra didesnė rizika pažeisti ratlankį. Padangos slėgis turi būti tinkamas, nes tik tuomet padangos dėvisi tolygiai, jų tarnavimo laikas yra maksimalus bei padangos turi geriausias sukibimo savybes. Rekomenduojamas padangų slėgis yra visada nurodomas vartotojo instrukcijoje arba informacinėje lentelėje. Itin svarbu yra atkreipti dėmesį į matavimo vienetus, kadangi skirtingose šalyse automobilių gamintojai naudoja skirtingus matavimo vienetus. Tikrinant padangų slėgį yra itin svarbu įsitikinti, jog automobilis stovi ant lygaus paviršiaus, nėra perkrautas ar pakrautas netolygiai. Slėgis turėtų būti tikrinamas, kai padangos yra atvėsusios. Itin svarbu yra reguliariai tikrinti padangų slėgį. Taip pat ir nereikėtų pamiršti patikrinti atsarginės padangos.

 

 

Kodėl kinta oro slėgis padangose?

 

Padangos slėgis gali sumažėti dėl įvairių priežasčių. Viena iš priežasčių yra smulkios deguonies detalės prasiskverbimas mikroskopiniuose tarpuose. Būtent dėl to yra rekomenduojama reguliariai tikrinti padangas. Kita priežastis yra temperatūros svyravimas. Akivaizdžiausia padangų slėgio mažėjimo priežastis yra mechaniniai pažeidimai, pradūrimai, ratlankio įtrūkimai ir panašiai. Tokiu atveju slėgis gerokai sumažėja vienoje iš keturių padangų. Esant įtarimų, jog viena iš padangų gali būti pažeista, reikėtų nedelsiant važiuoti į autoservisą, jog būtų galima nustatyti ar pažeidimas gali būti pataisytas. Priešingu atveju gali tekti įsigyti kitą padangą. Kita dažna padangų slėgio mažėjimo priežastis yra nesandarus vožtuvas. Norint išvengti šios problemos, vožtuvus reikėtų keisti kiekvieną kartą, kada yra keičiamos padangos.

 

Yra itin svarbu pasirūpinti tinkamu padangų slėgiu. Tai yra svarbu ne tik todėl, nes netinkamas slėgis gali turėti itin didelę įtaką padangos dėvėjimuisi, bet ir dėl to, nes netinkamai prižiūrimos padangos gali kelti pavojų. Kiekvienas vairuotojas žino, jog yra atsakingas ne tik už savo, bet ir už aplinkinių saugumą. Dėl šios priežasties yra itin svarbu tinkamai pasirūpinti ne tik automobiliu, bet ir padangomis.