Pagrindinis Straipsniai

Kaip yra žymimos minkšto mišinio padangos?

Kaip yra žymimos minkšto mišinio padangos?

 

Verta pastebėti tai, kad minkšto mišinio padangos, labai dažnai yra vadinamos Skandinaviško tipo padangomis. Tai reškia, kad savo sudėtyje jos turi itin daug cheminių komponentų, kurių dėka, padangos protektorius prie itin žemos temperatūros gali kaip mat sustingti. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad šios padangos tapo puikia alternatyva dygliuotoms padangoms. Bemaž patys svarbiausi minkšto mišinio padangos skiriamieji bruožai yra  aiškios įpjovos, aštrios šoninės briaunos, kryptinis arba asimetriškas protektorius.

 

Minkšto mišinio padangų teigiamos savybės:

 

  1. Patikimos esant net labai žemai temperatūrai.

  2. Stabilus judėjimas ant apledėjusios kelio dangos ar stipriai suspausto sniego provėžomis. 

  3. Skleidžia kur kas mažiau triukšmo nei dygliuotos padangos.

  4. Mažas pasipriešinimas riedėjimo metu.

  5. Palankus važiavimas minkštu sniegu.

  6. Maksimalus saugumas dygliuotų padangų eksploatacijos draudimo atveju.

  7. Padangas leidžiama eksploatuoti ištisus metus. 

 

 

Kalbant apie neigiamas minkšto mišinio padangų savybes, jų galima įžvelgti tik vieną - nestabilus judėjimas esant teigiamai oro temperatūrai ar lietingam orui. Tad, judant šiomis padangomis šlapia kelio danga gali tekti susidurti su ne vienu iššūkiu. 

 

Kaip yra žymimos minkšto mišinio padangos?

 

Šiuo metu, labai dažnai yra kalbama ir apie naujos kartos minkšto mišinio padangas. Įdomu, kokiomis savybėmis jos pasižymi? Verta pastebėti tai, kad jos pradėtos gaminti tik 2015 m. Iki tol gamintos minkšto mišinio padangos nusidėvėdavo labai greitai. Tad, nuspręsta šią problemą spręsti iš esmės. Pakeitus gamybos technologijas, pradėtos gaminti tokios minšto mišinio padangos, kurios pasižymėjo kur kas didesniu greičio indeksu, kuris yra žymimas raidėmis T, H, V. Ši savybė leidžia padidinti ir nuvažiuojamą kelio atkarpą. Nuostabu tai, kad važiuojant didesniu greičiu yra jaučiamas kur kas didesnis stabilumas. Tačiau, svarbu paminėti, kad net naujausios technologijos nesumažino rizikos judant jomis šlapia kelio danga. 

 

Žieminių padangų alternatyvos

 

Minkšto mišinio padangos yra tik viena iš žieminių padangų tipų. Labai svarbu susipažinti ir kitais galimais variantais. Vienas iš jų yra dygliuotos padangos. Analizuojant, negalima nepaminėti to, kad jos turi patį didžiausią sukibimo lygį tuomet, kai kalbame apie ledu ar sniegu padengtą kelio dangą. Be kita ko, stabilus ir saugus judėjimas yra pastebimas tiek sausa, tiek ir šlapia kelio danga. Būtina pastebėti tai, kad daugelyje Europos šalių šių padangų eksploatacija yra ribojama. Dėl šios priežasties, jei planuojate keliauti mašina, tai tikrai nebus pats geriausias pasirinkimas. Verta atkreipti dėmesį į tai, kad šios padangos neretai skleidžia labai didelį triukšmą.

 

Kaip yra žymimos minkšto mišinio padangos?

 

Kalbant apie kita tipą - kieto mišinio padangas, svarbu paminėti tai, kad jos pasižymi geru sukibimu judant tiek sausa, tiek ir šlapia kelio danga, pašalindamos tirpstantį sniegą, vandenį ar purvą. Jas pravartu pasirinkti ir važiuojant puriu sniegu, tačiau, nerekomenduojama judėti apledėjusiu keliu ar stipriai suvažinėtu sniegu.