Pagrindinis Straipsniai

Kaip tvarkytis su senomis padangomis ir jų atliekamos?

 

Anksčiau ar vėliau kiekvienam vairuotojui tenka susidurti su padangų keitimu. Rasti naujas padangas nėra sunku, jų galima rasti ne tik parduotuvėse mieste, bet ir internete. Dažniau vairuotojai susiduria su sunkumais tuomet, kai reikia padangas išmesti. Akivaizdu, jog padangų palikti laukuose ar pamiškėse negalima. Visgi, kai kurie negalvoja apie tai, jog padangoms suirti prireikia 120 - 140 metų. Pasitaiko, jog žmonės nusprendžia jas ne tik palikti, bet dar ir sudeginti. Toks sprendimas yra itin pavojingas aplinkai ir to tikrai nereikėtų daryti.

Padangos yra naftos produktas ir degdamos išskiria kenksmingas medžiagas. Toks sprendimas gali būti nenaudingas ne tik aplinkai, bet ir pačiam asmeniui, kuris padangomis atsikratė neatsakingai. Gali tekti gauti ne tik įspėjimą, bet ir baudą. Rasti tinkamą vietą padangoms nėra itin sunku, tačiau dažnai tenka kiek pasidomėti. Visų pirma, jei padangos yra perkamos fizinėje parduotuvėje, tuomet pardavėjas turėtų pasiūlyti pasirūpinti Jūsų nenaudojamomis padangomis.

Žinoma, jei asmuo padangas perka naudotas iš kito asmens, tuomet šis variantas greičiausiai netiks. Kitas variantas yra didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės. Tokių aikštelių yra nemažai, galima rasti kiekvienoje savivaldybėje. Yra ir kitų būdų, kur galima palikti nenaudojamas padangas, tačiau šie yra paprasčiausi ir kiekvienam galimi. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog neatsakingai išmestos padangos gali padaryti nemažai žalos gamtai, tuo tarpu tinkamoje vietoje paliktos padangos gali tikrai pasitarnauti. Perdirbtos padangos gali virsti įvairiomis dangomis sporto bei žaidimų aikštelėms, taip pat ir kitais naudingais gaminiais.

Ar padangų palikimas reikiamoje vietoje yra nemokamai?

Padangos neretai yra išmetamos negalimoje vietoje dėl informacijos stokos. Yra vairuotojų, kurie iki šiol nežino, jog galima padangas saugiai palikti pas pardavėją, iš kurio buvo nupirktos naujos padangos arba tam tikrose aikštelėse. Šios paslaugos yra visiškai nemokamos. Jei padangos yra senos arba su defektais, tuomet tikrai rinktis reikėtų būtent tokį variantą. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog neretai padangas galima ir parduoti. Jei padangos buvo pakeistos dėl to, nes buvo išrinktos naujos, o ne dėl to, jog jos itin senos, tuomet galima bandyti senąsias padangas parduoti.

Toks variantas būtų itin naudingas, nes gauta suma gali padengti dalį išleistos sumos. Žinoma, padangas parduoti reikėtų atsakingai ir sąžiningai. Jei padangos atrodo sveikos, tačiau jau yra sulaukusios 7 metų ar daugiau, būtina tai paminėti. Reikėtų turėti omenyje, jog padangas reikėtų išmesti, jei jos siekia 8 - 10 metų, nes jos jau yra senos. Jei ir atsiras pirkėjas, kuris norės įsigyti, pardavėjas turėtų jį informuoti, jog pirkti senas padangas gali būti ne pats saugiausias variantas.