Pagrindinis Straipsniai

Kaip paruošti padangas tolimai kelionei?

Tolimos kelionės neretai būna varginančios ne tik todėl, jog tenka ilgai sėdėti vienoje vietoje, bet ir dėl to, nes tenka joms itin atidžiai pasiruošti. Itin svarbu yra paimti reikiamus daiktus, taip pat ir maisto, jog netektų badauti ilgos kelionės metu. Tačiau dar svarbiau yra išvažiuoti įsitikinus, jog transporto priemonė yra tinkamai paruošta kelionei. Svarbu yra patikrinti ar automobilyje nėra akivaizdžių gedimų. Patikrinus automobilį, reikėtų pereiti prie padangų. Visi vairuotojai žino, jog automobilyje padangos yra vienas svarbiausių dalykų. Jei padangos nebus kokybiškos arba bus su defektais, tuomet kelionė bus ne tik nepatogi, bet ir nesaugi.

 

Keli dalykai, kuriuos yra būtina patikrinti prieš kelionę:

 

Akivaizdūs defektai. Pradėti tikrinti reikėtų nuo gumos. Būtina įsitikinti, jog guma neturi įtrūkimų ar pažeidimų. Jei gumoje yra įtrūkimas, tuomet nereikėtų rizikuoti ir kelionę reikėtų atidėti.

 

Oro slėgis padangose. Oro slėgis yra itin svarbus. Svarbu, jog jis būtų ne tik ne per žemas, bet ir ne per didelis. Abu šie dalykai gali lemti, jog padangos greičiau susidėvės bei jį bus sunkiau suvaldyti.

 

 

Patikrinti reikėtų protektoriaus gylį.

 

Prieš važiuojant reikėtų pagalvoti apie tai ar padangos yra vis dar tinkamos keliui. Jei padangų amžius siekia 10 metų, tuomet greičiausiai nereikėtų jų rinktis ilgai kelionei. Tiesą pasakius, tokių padangų nereikėtų rinktis net ir trumpesnei kelionei. Senos padangos kelia itin didelę riziką, todėl jas reikėtų pakeisti naujomis.

 

Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kokiam sezonui yra skirtos padangos. Jei važiuojama automobiliu į kitą šalį, tuomet reikėtų pasidomėti įstatymais, kurie galioja toje šalyje. Itin svarbu yra pasidomėti, jei pasirinktos yra dygliuotos padangos. Jei kelionė vyks žiemos metu, tuomet gali būti, jog yra turimos dygliuotos padangos. Lietuvoje jos yra leidžiamos, tačiau daugelyje šalių jos yra uždraustos. Yra svarbu pasidomėti, jog netektų gauti baudos ir kelionę baigti anksčiau laiko.

 

Svarbu yra patikrinti ar yra atsarginė padanga. Net ir kokybiškoje padangoje kelionės metu gali atsirasti įtrūkimas. Tai gali pasitaikyti tuomet, kai yra važiuojama itin nekokybišku keliu. Padangai užvažiavus ant stiklo ar kito nelygumo gali atsirasti įtrūkimas.

 

Yra itin svarbu, jog padangos būtų tinkamai paruoštos kelionei. Atsižvelgti reikėtų į tai, jog dažniausiai atsiradus ryškiam defektui padangose automobilis nesustos, jis tiesiog taps sunkiai valdomas. Itin svarbu yra tinkamai pasirūpinti padangomis, jog kelionės metu būtų saugus ne tik vairuotojas ir keleiviai, bet ir visi kiti.