Pagrindinis Straipsniai

Kada keisti žiemines padangas į vasarines?

 

Kiekvienas vairuotojas yra atsakingas ne tik už tai, jog turimas automobilis būtų sutvarkytas ir tinkamas kelionėms, bet ir už padangos. Padangų būklė yra tokia pat svarbi kaip ir automobilio. Yra itin svarbu, jog padangos būtų tinkamai parinktos, taip pat ir tai, kad nebūtų jokių defektų. Itin svarbu yra ir tai, jog padangos būtų naudojamos tinkamam sezonui. Žieminės padangos yra tinkamos tik žiemą, tačiau pasitaiko, jog yra naudojamos ir šiltuoju metų laiku. Jei padangos nėra dygliuotos, tuomet tinka ir žiemos metu, ir vasaros. Žinoma, reikėtų atsižvelgti į tai, jog žieminės padangos nėra universalios, todėl jos nėra atsparios karščiui. Naudoti žiemines padangas vasaros metu nėra praktiška. Padangos nusidėvės ir teks pirkti naujas. Būtent todėl yra geriausia žiemines padangas palikti šaltiesiems orams, o vasarą rinktis arba vasarines padangas, arba universalias. Itin svarbu atsižvelgti į tai, jog vasaros metu gali būti naudojamos tik tos žieminės padangos, kurios nėra dygliuotos. Dygliuotų padangų jokiu būdu negalima naudoti vasaros metu. Tai yra ne tik pavojinga, bet ir tai draudžia įstatymas. Jau balandžio pradžioje turėtų būti nuimtos ir pakeistos vasarinėmis padangomis. Vasarinių padangų negalima naudoti nuo lapkričio 10 dienos iki balandžio 1 dienos, visu kitu laiku žieminės padangos gali būti pakeistos į vasarines.

Universalios padangos

Vasarą galima rinktis ne tik vasarines padangas, bet ir žiemines bei universalias. Žieminės padangos nėra geras pasirinkimas dėl daugelio priežasčių, tokių kaip neatsparumas karščiui ir taip toliau. Universalios padangos tinka tiek vasaros, tiek žiemos metu. Universalias padangas itin naudinga rinktis tiems, kurie neturi kur palikti vasarinių bei žieminių padangų. Yra itin svarbu, jog padangos būtų ne tik tinkamos kelio dangai, bet ir pasirūpinti jomis, kai jos nėra naudojamos. Dažniausiai balkono bei kambario sąlygos netinka padangų laikymui, todėl tenka ieškoti kitos vietos. Universalios padangos yra itin naudingos ir tiems, kurie nori sutaupyti laiką ir nenori keisti padangų kas pusę metų. Universalias padangas tenka keisti rečiau, tačiau vis tiek tai daryti yra būtina. Itin svarbu, jog padangos būtų be defektų ir jų amžius nebūtų per senas. 8 - 10 metų padangos jau yra senos ir geriausia būtų jas pakeisti naujomis.

Kaip pasirūpinti žieminėmis padangomis vasaros metu?

Svarbu, jog padangos ne tik būtų laiku pakeistos, bet ir tinkamai pasirūpinti tomis, kurios nebus naudojamos pusę metų. Žiemines padangas yra itin svarbu nuplauti ir nuvalyti. Nemažiau svarbu ir rasti tinkamą vietą, kur būtų galima jas palikti. Itin svarbu, jog padangos būtų paliktos vietoje, kur būtų pakankamai šalta ir oro temperatūra būtų pastovi, itin svarbu, jog patalpoje nebūtų skersvėjo, taip pat ir nebūtų saulės spindulių. Padangų su ratlankiais negalima negalima statyti vertikaliai ant grindų, o jei padangos yra be ratlankių, tuomet reikėtų statyti tik vertikaliai.