Pagrindinis Straipsniai

7 kriterijai renkantis vasarines padangas

Ekspertai pataria pereiti prie vasarinių padangų, kai vidutinė dienos oro temperatūra yra bent + 5 ° C. Geriau iš anksto pasiruošti naujam sezonui ir pasirinkti patikimą padangų komplektą. Į kokias vasarinių padangų ypatybes reikia atsižvelgti? Kaip rasti tikrai aukštos kokybės ratus, kurie puikiai tiks šiltu oru? Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip išsirinkti tinkamus vasarinius „batus“ savo automobiliui.

 

Gamintojo reputacija. Prestižas ir prekės ženklo pripažinimas ne visada yra pagrindinis patarimas perkant naujas padangas, tačiau jo svarba yra neabejotina. Produktų vertė priklauso nuo prekės ženklo sėkmės pasaulinėje rinkoje. Tačiau šiandien net mažai žinomos kompanijos gali pasiūlyti gana geros kokybės biudžetines padangas. Pavyzdžiui, pastaraisiais metais, priešingai stereotipams, Azijos firmos padarė didelę pažangą. Naudodamiesi modernia įranga ir Europos kolegų patirtimi, jie gamina palyginti nebrangias padangas.

 

Kita vertus, garsių padangų milžinų ratų kaina daugeliu atvejų yra pateisinama. Galų gale, tokie garsūs lyderiai kaip „Michelin“ ar „Nokian“ sukuria išskirtinai pirmos klasės gaminius, naudodami novatoriškas technologijas. Taigi skaitykite apžvalgas, klausykite ekspertų ir kitų automobilininkų nuomonės - tai padės daugiau sužinoti apie konkretaus gamintojo pranašumus ir trūkumus.

 

 

Gumos mišinio sudėtis. Geros vasarinės padangos turėtų būti specialios sudėties, atsparios aukštai temperatūrai. Neatsitiktinai šiltojo ir šaltojo laikotarpio padangų struktūros skiriasi kardinaliai. Pagrindinis vasarinių padangų patikimumo rodiklis yra optimalus elastingumas ir standumas. Dėl panašių gumos mišinio savybių ratai išlaiko puikų manevringumą karštu oru ant sauso ir švaraus asfalto paviršiaus. Žieminės padangos tampa pernelyg minkštos ir elastingos, veikiamos karščio, praranda sukibimą ir greitai susidėvi.

 

Žymėjimas. Rinkdamiesi vasarines padangas, išsamiai išstudijuokite jų techninius parametrus. Paprastai visi svarbūs ženklai yra ant padangos šono. Ratų dydis turėtų visiškai atitikti jūsų automobilio modelį. Gamintojai nurodo kiaurymės skersmenį, gumos plotį ir aukštį, apkrovos indeksą, leistinus greičio apribojimus ir kitas charakteristikas.

 

Pretektorius. Rinkdamiesi vasarines padangas, būtinai atkreipkite dėmesį į protektoriaus modelį. Tai turėtų būti kuo funkcionalesnė ir apgalvota. Svarbų vaidmenį vaidina jūsų vairavimo stilius, važiuojamosios kelio dalies specifika ir oro sąlygos. Ramioms kelionėms lygiais miesto keliais idealus yra klasikinis protektoriaus raštas, su įvairių formų lamelėmis. Didelio greičio manevravimo gerbėjai pirmenybę teikia sportiškam padangų dizainui.

 

Važiavimas bekelėje neįsivaizduojamas be padangų su masyviomis ir sukietėjusiomis dalimis, kad pagerėtų visureigis ir būtų apsaugota nuo pažeidimų. Lietingu oru padės guma su kryptiniu ar asimetriniu protektoriaus modeliu su giliais grioveliais. Jie pašalina vandenį iš kontaktinio pleistro, užkertant kelią akvaplanavimui. Vienaip ar kitaip, ratų konstrukcija daro didelę įtaką mašinos saugai, pasirengimui blogam orui, sukibimo ir stabdymo efektyvumui.

 

Akustinis komfortas. Šis kriterijus leis jums mėgautis kelione ramioje ir malonioje aplinkoje. Pašalinį garso takelį vairuodami automobilį gali sukelti prastos kokybės padangos ir prastas protektoriaus dizainas. Tačiau kompetentingas lamelių išdėstymas, priešingai, sumažina triukšmo lygį, sugerdamas nepageidaujamą vibraciją.

 

 

Patvarumas. Vasarą jums reikės ypač tvirtų padangų, kurios užtikrins patogų važiavimą net probleminiais keliais, padengtais akmenimis, smėliu ar duobėmis. Gumos atsparumas išoriniams veiksniams garantuoja ratų atsparumą dilimui ir ilgą tarnavimo laiką įvairiomis kelio ir klimato sąlygomis.

 

Draugiškumas aplinkai. Šiandien ekologiškos padangos, pagamintos iš unikalaus medžiagų derinio, yra ypač populiarios tarp vasaros modelių. Patobulinta energiją taupanti guma pasižymi sumažėjusiu pasipriešinimu riedėjimui, kas leidžia racionaliai vartoti degalus ir sumažinti aplinką teršiančių kenksmingų išmetamųjų teršalų kiekį.