Pagrindinis Straipsniai

Kiek laiko tarnauja padangos?

Bent jau šiomis dienomis kol kas nėra automobilio, kuris neturėtų padangų. Padangos yra būtinos kiekvienam automobiliui. Deja, bet neretai padangos sukelia nemažai nesklandumų bei rūpesčių. Padangomis reikia rūpintis. Reikia nuolat tikrinti protektoriaus gylį, oro slėgį ir taip toliau. Pasirūpinti tinkamai padangomis yra itin svarbu, nes tai lemia jų tarnavimo laiką. Nėra tikslaus laiko, kada padangas reikėtų keisti. Padangos sensta. Jei padangai daugiau nei 10 metų, tuomet ji tikrai turėtų būti kuo greičiau pakeista. Taip yra dėl to, nes tokia padanga kelia pavojų. Svarbu ne tik padangų amžius. Pasitaiko, jog padangas tenka keisti ir dėl kitų priežasčių. Netinkamai naudojant padangas jas tenka keisti gerokai greičiau. Taip yra dėl to, nes jos susidėvi. Padangas greičiau gali tekti keisti ir tuo atveju, jei jos yra naudojamos ne pagal paskirtį. Įstatymai nedraudžia žieminių padangų naudoti vasaros metu, tačiau akivaizdu, jog priėmus šį sprendimą padangas teks keisti gerokai greičiau. Tinkamai laikomos bei naudojamos padangos gali tarnauti 7-10 metų, tačiau neretai pasitaiko, jog jas tenka keisti gerokai anksčiau.

 

Keli dalykai apie padangas, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:

 

Padangų tarnavimo laikas skiriasi nuo padangos kokybės. Itin pigios padangos gali tarnauti vos kelis metus, tuo tarpu brangiausios padangos gali tarnauti net daugiau nei 10 metų. Taip yra dėl to, nes gamintojai, kurie gamina brangias padangas, naudoja specialias medžiagas, kurios lėtina padangų senėjimą.

 

 

Padangos sensta net ir tada, kada nėra naudojamos. Tai reiškia, jog padangos sensta ne tik tuo metu, kada yra paliktos garaže, bet ir esant parduotuvėje. Būtent dėl šios priežasties yra būtina pasiteirauti jų apie jų amžių.

 

Naujos padangos kartais gali siekti 1-2 metus. Parduotuvėje parduodamos padangos neretai būna sulaukusios gerokai daugiau nei kelis mėnesius. Pasitaiko, jog žmonės įsigyja naujas padangas, kurios yra jau 2 metų. Padangai sulaukus 3-4 metų, jos yra parduodamos kaip naudotos net ir tokiu atveju, jei nebuvo naudojamos.

 

Kuo šviežesnė guma, tuo geresnės padangos savybės. Būtent dėl to neretai pirkėjai atsisako pirkti padangą, jei ji yra jau sulaukusi 1-2 metų.

 

Padangas kartais tenka keisti gerokai anksčiau nei 7-10 metų. Pasitaiko, jog padangos nebėra tinkamos keliui jau po kelerių metų. Taip gali nutikti tada, jei jos nebuvo tinkamai prižiūrimos arba naudojamos. Itin svarbu yra, jog padangos būtų naudojamos pagal tinkantį sezoną. Taip pat ir nenaudojant jomis reikėtų tinkamai pasirūpinti. Padangos turi būti laikomos tinkamoje vietoje, kur būtų tinkama temperatūra, nebūtų saulės spindulių, taip pat prieš paliekant padangas reikėtų jas nuplauti ir nuvalyti.