Pagrindinis Straipsniai

Kaip išsirinkti ratlankius?

Turint automobilį tenka rūpintis daugeliu dalykų. Padangas tenka keisti bent kas pusę metų, prižiūrėti, jog automobilis gerai veiktų, neturėtų defektų, kurie galėtų kelti pavojų. Daugiausia rūpesčių sukelia automobilis tuomet, kai yra laikas keisti padangas. Jei ratlankiai ir padangos dar nėra susidėvėję ir puikiai tinka, tuomet galima nesukti sau galvos ir tiesiog važiuoti į autoservisą, jog būtų pakeisti automobilio ratai. Tačiau, kai tenka keisti ratlankius ar padangas, tuomet gali tekti skirti tam nemažai laiko. Svarbu ne tik padangas rinktis pagal turimą automobilį, bet ir ratlankius. Atsižvelgti reikėtų į tokius dalykus kaip skersmuo, skylių skaičius, atstumas tarp skylių, išnešimas. Šiuos dalykus žino turbūt ne kiekvienas vairuotojas, todėl daug paprasčiau būtų tiesiog parduotuvėje pasakyti, koks yra automobilio modelis, markė bei skersmuo. Rinktis reikėtų ne tik pagal turimą automobilį, bet ir kitus parametrus. Galima rinktis ir atsižvelgus į ratlankių klasę. Ji gali būti ekonominė, verslo arba premium. Klasė lemia ne kokią naudą teiks ratlankiai, o jų išorę. Todėl, jei išorė nėra svarbi, galima apie klases net negalvoti. Perkant yra itin svarbu įsigyti ne tik tinkantus turimam automobiliui ratlankius, bet ir atsižvelgti į tai ar jie yra kokybiški. Ratlankiai turi didelę įtaką padangų dėvėjimuisi. Jei pasirinkti ratlankiai nebus kokybiški, tuomet nereikėtų tikėtis, jog padangos bus galima naudotis ilgai.

 

 

Keli dalykai, kuriuos yra būtina žinoti apie ratlankius:

 

Pakeitus ratlankius yra būtina vykdyti balansavimą.

 

Ratlankiai gali būti pagaminti iš plieno ir aliuminio. Plieno ratlankiai daugeliu atvejų yra sunkesni nei aliuminių, tačiau toks atvejis pasitaiko ne visada. Aliuminio ratlankiai smulkiau yra skirstomi į lietus ir kaltus.

 

Ratlankius, kaip ir padangas, galima skirstyti pagal sezoną.

 

Svarbiausi ratlankio parametrai yra skersmuo ir plotis.

 

Ratlankius yra būtina prižiūrėti. Ratlankių paviršius yra rekomenduojama valyti kas savaitę, tačiau reikėtų atsižvelgti, jog juos galima valyti tik tada, kada jie yra šalti. Valant negalima naudoti rūštines valymo priemones, poliravimo pastas, vielinius šepetėlius. Lengvojo metalo ratlankių valymui negalima naudoti aukšto slėgio plovimo įrangos. Itin svarbu yra atsižvelgti į draudimus.

 

Ratlankių pažeidimai vizualiai nėra pastebimi, tačiau turi įtakos važiavimo komfortui. Jei važiuojant yra jaučiama neįprasta vibracija, tuomet rekomenduojama patikrinti ratlankius. Sudaužytas ratlankis palengva gali sugadinti ir atraminę įrangą, todėl į tai yra būtina kreipti dėmesį.