Pagrindinis Straipsniai

Kaip atskirti restauruotas padangas?

Kaip atskirti restauruotas padangas?

 

Verta pastebėti tai, kad padangas keisti turėsime jau labai greitai. Įsibėgėjant rudens sezonui ir artėjant spalio mėnesiui ši mintis neapleidžia nei vieno vairuotojo. Gerai žinome tai, kad rinkoje matomas padangų pasirinkimo asortimentas yra tikrai labai platus. Čia galima rasti tiek naujas, tiek ir senas ar dar kitaip vadinamas -  restauruotas padangas. Tačiau, iškyla klausimai, kaip atskirti restauruotas padangas? Ar jos yra kokybiškos ir saugios judėti? Būtina pastebėti, kad padangos gali būti restauruojamos dviem būdais:

 

  1. Karštasis. Nauja guma ant protektoriaus yra tvirtinama esant +130 ar +140 laipsnių temperatūrai.

  2. Šaltasis. Nauja guma ant protektoriaus yra tvirtinama esant +100 laipsnių temperatūrai.

 

Tiems, kurie ieško ilgaamžiškesnių padangų, svarbu žinoti tai, kad šaltuoju būdu restauruojamos padangos yra kur kas kokybiškesnės. Taip karkasas nepraranda savo techninės charakteristikos. Be kita ko, šį metodą, priešingai nei restauravimą karštuoju būdu, galima naudoti ne vieną kartą. Naudinga žinoti tai, kad kalbant apie vienu ar kitu būdu restauruotas padangas yra atliktas ne vienas saugos ir darbingumo bandymas. Rezultatai parodė, kad restauruotos padangos naujoms prilygti tikrai negali. Tarkime, ant šlapio asfalto jos slysta kur kas labiau, o tai kelia rimtą pavojų tiek transporto priemonėje esantiems žmonėms, vairuotojui, tiek ir kitiems eismo dalyviams ar net aplinkai. 

 

Kaip atskirti restauruotas padangas?

 

Be kita ko, restauruotos padangos pasižymi ir kur kas mažesniu sukibimu. Tad, su jomis transporto priemonei yra kur kas sunkiau įsibėgėti, na, o ir stabdymo kelias tampa ilgesnis. Taip pat, norint atlikti manevrą staigiame posukyje, automobilis gali tapti visiškai nevaldomu. Su šiomis problemomis galite susidurti judant tie šlapia, tiek ir sausa kelio danga. Na, o judėjimas sausu keliu tik paspartins padangos nusidėvėjimą. 

 

Restauruotos padangos kainos ir kokybės santykis

 

Drąsiai galima teigti, kad restauruotos padangos kainuoja kiek mažiau nei naujos. Paprastai, vieneto kaina gali siekti apie 50 eu. Tačiau, ar stengdamiesi sutaupyti, neapsiriksime? Gali nutikti taip, kad senos, restauruotos padangos matmenys neatiks jums reikiamo standarto. Be kita ko, tokio tipo padangas gali būti ir sudėtingiau subalansuoti. Tai reiškia, kad transporto priemonė nebus tokia stabili ir jos judėjimas gali būti ne tolygus. O ką jau ir kalbėti apie pačios padangos nusidėvėjimo spartumą…

 

Kaip atskirti restauruotas padangas?

 

Svarbu prisiminti, kad ant autobuso, dažnai ir ant sunkvežimių montuoti restauruotas padangas yra draudžiama. Kita vertus, motociklų padangos, apskritai, nėra restauruojamos. Be kita ko, naujos padangos yra išskiriamos geltonos ir žalios spalvos juostomis, jų protektorius yra tolygus ir vienodos spalvos su kordu. 

 

Tad, nors restauruotos padangos savo kaina ir atrodo labai patraukliai, tačiau tiems, kuriems rūpi ne tik jų pačių, tačiau ir aplinkinių saugumas, rekomenduojame pagalvoti apie naujas padangas. Ieškote žieminių padangų? Išsirinkite čia: https://www.pirkitpadangas.lt/lengvuju-automobiliu-padangos/ziemines-padangos