Pagrindinis Straipsniai

Ką reiškia padangos su C raide?

Kiekvienas transporto priemonės savininkas ne tik, kad stebi metų laikų pokyčius, tačiau ir domisi tuo, kokios padangos bus reikalingos jo automobiliui. Verta pastebėti tai, kad būtini yra jų pokyčiai rudenį ir pavasarį. Tačiau, ar bent susimąstome apie tai, ką reiškia ant jų esantys skaičiai ir žinoma, raidės. Be abejonės, jeigu padangas keisite ne patys, o tai darys serviso darbuotojai, ši informacija gali pasirodyti ir ne tokia aktuali. Tačiau, jei nuspręsite tai padaryti savarankiškai, šių techninių momentų aspektai yra tiesiog būtini. Tokiu metu, kai automobilio judėjimui pasirinksite netinkamo tipo ar dydžio padangas, galite susidurti su pačiomis įvairiausiomis problemomis. Tai gali būti:

 

  • Sudėtingas remontas;

  • Nesaugus eksploatavimas.

  • Pavojus jūsų ir kitų eismo dalyvių saugumui.

 

Dažniausiai raidės ar skaičiai yra nurodomi ant padangos šono, tad susipažinti su jais tikrai nėra sudėtinga. Pastarieji simboliai gali nurodyti ne tik padangos plotį ar ilgį, tačiau ir maksimalų leistiną greitį, konstrukciją ar net tai, kokiai transporto priemonei ji yra pagaminta.

 

 

Verta pastebėti tai, kad lengviesiems, krovininiams automobiliams, mikroautobusams ir panašioms transporto priemonėms yra gaminamos specialios, padidinto slėgio ir krovos padangos. Būtent jos yra žymimos raide “C”. Svarbu pastebėti tai, kad šios kategorijos transporto priemonių padangas žymėti yra būtina. Kalbant apie protektoriaus raštus, kaip ir lengvųjų automobilių padangų klausimu, yra skirstomi į:

 

 

Padangų etiketės analizė

 

Didelis dėmesys turi būti skiriamas ir padangos etiketei. Visos naujos padangos Europoje yra parduodamos tik su jomis. Joje būna nurodomi kuro sąnaudų rodikliai ir triukšmingumas. Tokiu būdu, lengvai ir greitai galite palyginti tai, kuri iš padangų yra ekonomiškesnė, kaip galima sutaupyti kuro sąnaudas ir užtikrinti sukibimą su šlapia kelio danga. 

 

Kalbant apie degalų taupymo indeksą, svarbu paminėti tai, kad etiketėje jis gali būti žymimas raidėmis nuo A iki G, pradedant nuo ekonomiškiausios kategorijos. Pasipriešinimas judėjimui, kuris ir lemia kuro sąnaudas gali skirtis net iki 8 proc.

 

 

Kita vertus, sukibimas su šlapia kelio danga taip pat yra žymimas raidėmis nuo A iki G. Būtina pastebėti, kad A raidė etiketėje šiam punktui reiškia, kad jūsų automobilio stabdymo kelias bus trumpiausias (2 - 3m). Tačiau, žemiausios kategorijos G taide pažymėtų padangų stabdymo kelias gali būti net apie 18 m.

 

Svarbu suprasti ir triukšmingumo žymėjimo ypatumus. Gerai žinome tai, kad garso lygis yra matuojamas decibelais. Paprastai, ant padangos galite pamatyti bangelės simbolius nuo vienos iki 3 vnt. Kuo jų skaičius didesnis, tuo padangos skleidžia aukštesnį triukšmo lygį. 

 

Tad, tai, kokios padangos tinka būtent jūsų transporto priemonei, visuomet galite rasti naudojimo instrukcijoje arba sužinoti konsultacijos su specialistu metu.