Pagrindinis Straipsniai

Ką reiškia ant padangos nurodyti išmatavimai?

Ką reiškia ant padangos nurodyti išmatavimai?

 

Gerai žinome tai, kad padangos dydis privalo atitikti visas gamintojo pateikiamas rekomendacijas. Tik tokiu atveju, bus galima judėti saugiai, o ir padangos tarnaus ilgiau, pastebėsite kur kas mažesnes kuro sąnaudas ar net galėsite išvengti automobilio važiuoklės gedimų. Padangų atitiktis jūsų automobiliui gali būti pateikiama įvairiomis formomis:

 

  • Lipduke ar lentelėje esančioje priekinių durelių vidinėje pusėje, ant kuro bako dangtelio arba statramsčio.
  • Automobilio naudojimo instrukcijoje (žinyne).
  • Ant padangų, kurios šiuo metu yra sumontuotos ant automobilio. Tačiau, turite būti tikri, kad jos yra tinkamos.
  • Konsultuojantis su specialistais.

 

Įdomu tai, kad kartais, gamintojas gali pateikti net kelis automobiliui tinkamus padangų dydžius. Šiuo atveju, būtina kreiptis į specialistą, kuris padėtų rasti tinkamą sprendimą. 

 

Padangų išmatavimai yra žymimi raidžių ir skaičių kombinacija. Tarkime, tai gali būti 205/55 R16. Tačiau, kaip visą tai teisingai suprasti? Analizuojant pateiktą pavyzdį, 205 yra padangos plotis mm, 55 - jos aukštis procentais. Tuo tarpu R raidė reiškia konstrukcijos tipą (sutr. radialinė), o skaičius 16 yra ratlankio diametras coliais. Gali būti, kad jūsų automobilio priekinės ir galinės ašies padangų dydžiai bus skirtingi. Tačiau, kur kas dažniau, jų dydžiai sutampa.

 

Ką reiškia ant padangos nurodyti išmatavimai?

 

Nors daugelis vairuotojų padangas vertina skirtingai, tačiau, reikalavimai joms yra tokie patys. Važiuodami ne vienodu keliu, greičiu ir sąlygomis, galima manyti, kad automobiliui yra tinkamas vienas ar kitas padangų variantas. Kad ir kaip ten bebūtų, kiekvienas vairuotojas įsipareigoja laikytis bendros sistemos ir nurodytų įstatymų tam, kad būtų galima užtikrinti saugų eismą keliuose. 

 

Ką reiškia ant padangos nurodyti išmatavimai?

 

Kokius svarbius duomenis dar galima pamatyti ant padangos?

 

Verta pastebėti tai, kad dažnai, ant padangos gali būti nurodyti ne tik aiškūs jos išmatavimai, tačiau ir ne vienas kitas svarbus aspektas, tokie kaip:

 

  • Apkrovos indeksas. Pramonės standartas, kuris parodo didžiausią vienai padangai leistiną svorį transportavimo metu.
  • Greičio indeksas. Tai raidės nuo K iki Y (vadovaujantis lotyniška abėcėle), reiškiančios maksimalų padangai greitį. Jis gali siekti nuo 110 iki 300 km/h.
  • Padangos kamera.
  • Universalių padangų arba M+S žymėjimas.
  • Leistinos apkrovos skaičius ir maksimalus slėgis.
  • Valstybė, kurioje yra pagaminta padanga, data ir pats gamintojas.

 

Tad, prieš renkantis naujas padangas savo automobiliui, susipažinti su šiomis reikšmėmis yra labai naudinga. Be jokios abejonės, pats didžiausias dėmesys turi būti skiriamas padangos pločiui, aukščiui ir diametrui. Tik tuomet galite svarstyti dėl gamintojo ar kitų parametrų. Dauguma šių skaičių ir raidžių yra pateikiami rato šone. Be kita ko, galima pastebėti ir specialių markių žymėjimo ypatumus. Tarkime, Audi žymima AO, Jaguar - J, BMV - * ir pan. Išmanydami padangų žymėjimą ir gerai žinodami reikiamus padangų išmatavimus, galėsime mėgautis maloniu ir saugiu važiavimu.