Pagrindinis Straipsniai

Padangų priežiūros patarimai

Kiekvienas automobilio savininkas žino, ko reikia norint prižiūrėti savo „geležinį arklį“, kad jis ilgai tarnautų. Būtina atidžiai stebėti salono, stiklo švarą, laiku atlikti patikrinimą. Tačiau ypatingą dėmesį reikia skirti padangoms. Tai yra raktas į ne tik patogų, bet ir saugų važiavimą. Iš anksto turite nusipirkti vasarinių ar žieminių padangų, nes važiavimas netinkamomis padangomis gali ne tik sukelti greitą jų nusidėvėjimą, bet ir sukelti avariją. Todėl nepatyrę vairuotojai dažnai klausia, kada reikia pakeisti padangas. Vasarinės padangos turėtų būti montuojamos, kai oro temperatūra per savaitę būna pliusinė. Žieminės padangos montuojamos, kai temperatūra 5-7 dienas yra žemesnė nei 0 ° C. Renkantis automobilių padangas, turite sutelkti dėmesį ne tik į temperatūros rodiklius, bet ir į kritulius bei kelio dangos kokybę. Dabar daugybė gamintojų siūlo padangas naudoti skirtingomis klimato sąlygomis, taip pat skirtingose ​​kelio dangose. Todėl nupirkite savo automobiliui padangas, kurios yra tinkamiausios oro sąlygoms.

 

Kaip prižiūrėti padangas?

 

Įsigiję tinkamą modelį, turite žinoti, kaip užtikrinti tinkamą padangų priežiūrą. Tai padės išlaikyti gerą jų būklę ir ilgą tarnavimo laiką. Apsvarstykite keletą privalomų taisyklių

 

Oro slėgis padangų viduje. Tai yra pats pirmas dalykas, kuris yra svarbus rūpinantis padangomis. Reikia atsiminti, kad vidinį oro slėgį būtina tikrinti kas 2–3 savaites. Priešingu atveju padangos modelio pagreitis gali nusidėvėti, todėl padangas reikės remontuoti arba pakeisti. Slėgis padangų viduje gali sumažėti, jei bus nedidelių pradūrimų. Dėl to oras išeis į išorę, o tai lems netolygų slėgio pasiskirstymą ant vidinės padangos struktūros. Būtina patikrinti slėgį atsarginiame rate, ypač prieš ilgas keliones. Rekomenduojama matuoti slėgį ant šaltų padangų.

 

 

Kontaktinė vieta. Važiuojant padanga liečiasi su kelio danga. Kontaktinė vieta neviršija delno dydžio. Padangų masė priklauso nuo šių dalykų: patogumo, saugumo, degalų sąnaudų. Norint, kad šios savybės būtų reguliariai optimalios būklės, būtina reguliariai ir tinkamai prižiūrėti gumą. Juk būtent ji sąveikauja su kelio danga, palaiko automobilio svorį, sugeria kelio dangos trūkumus ir panašiai.

 

Protektoriaus susidėvėjimas. Būtina nuolat tikrinti protektoriaus gylį. Susidėvėjusios padangos turėtų būti keičiamos laiku. Nuo šio parametro priklauso ne tik sukibimo kokybė, bet ir sukibimo rodikliai. Ekspertai rekomenduoja pakeisti, kol protektoriaus gylis nesiekia 1,6 mm. Kai kuriuose padangų modeliuose yra specialūs nusidėvėjimo indikatoriai, kurie yra protektoriaus griovelių apačioje. Taip pat protektoriaus raštas yra atsakingas už efektyvų vandens nutekėjimą. Kuo gilesni yra grioveliai ir plyšiai, tuo greičiau vanduo bus pašalintas. Tai apsaugos padangas nuo akvaplaningo padarinių.

 

Padangų saugojimas. Padangoms gali kilti pavojus net ir nenaudojant. Ilgą laiką draudžiama sandėliuoti plokščias ir išardytas padangas krūvose. Nerekomenduojama laikyti gumos po kitais daiktais. Padangos taip pat turi būti atokiau nuo aukštos temperatūros ir elektros iškrovos. Sandėliavimui geriausiai tinka sausa ir gerai vėdinama patalpa, kurios temperatūra turi būti stabili. Ant gumos neleidžiama tiesioginių saulės spindulių ir kritulių. Įsitikinkite, kad joks daiktas ar jo dalis negali pradurti padangų. Padangas laikyti taip, jog guma būtų kuo toliau nuo chemikalų.

 

Taigi, būtina atidžiai stebėti išorinę ir vidinę padangų būklę, nuolat tikrinti slėgį, protektoriaus nusidėvėjimą, kitų defektų būvimą.